BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Kyoungyoon

Lee Kyoungyoon (d. 21 Şubat 2000; Hangul: 이경윤) tek adıyla Kyoungyoon (이경윤) Dongyo Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarıdır. Erkek grubu DKZ’nin bir üyesidir.

Kariyer

2018: Çıkış Öncesi Faaliyetler

18 Ağustos 2018’de Kyoungyoon, DONGKIZ grubunun son üyesi olarak kamuoyuna tanıtıldı. Grup, 2018’in ikinci yarısında Resmi YouTube Kanallarında dans coverları ve şarkı coverları yayınlayarak çıkış öncesi etkinliklerini yapmaya başladı. 17 Ekim’de Dongyo, grubun 2019’un başlarında çıkış yapacağını doğruladı. Ayrıca grubun 17 Kasım’da Kore ve Tayland arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıldönümünü anmak için HEC Kore Konserine katılacağı açıklandı. 8 Kasım’da DONGKIZ’ın ay sonunda bir çıkış öncesi single yayınlayacağı ve Şubat 2019’da çıkış yapmayı hedeflediği açıklandı.

DONGKIZ, 21 Kasım’da “Nom” adlı parçanın yer aldığı “DONGKIZ Pre-debut D/S 1.” adlı çıkış öncesi dijital single’ını yayınladı.

2019: İlk Çıkış

24 Nisan 2019’da, birkaç ay boyunca grubun çıkış öncesi erkek grubu olarak tanıtımını yaptıktan sonra, Kyoungyoon ve grup ilk single albümleri DONGKIZ On The Block ile Nom adlı parçayla resmi olarak çıkış yaptı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.