BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Jaechan

Park Jaechan (d. 6 Aralık 2001; Hangul: 박재찬) kısaca Jaechan (재찬) Dongyo Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve aktördür. DKZ erkek grubunun ve ilk alt birimi DONGKIZ I:KAN’ın bir üyesidir.

Erken dönem yaşamı

Park, 6 Aralık 2001 tarihinde Güney Kore’nin Daegu kentinde doğdu. Grubun eski adı olan DONGKIZ’da çıkış yapmadan önce Mokwoon Ortaokulu’ndan mezun oldu.

Kariyer

2018-günümüz: DKZ

Jaechan, Sehyeon, Mingyu ve Giseok gruba katılmadan önce grubun orijinal üyelerinin bir parçasıydı. Mayıs 2018’de Jaechan, DONGKIZ grubunun üçüncü üyesi ve bir parçası olarak kamuoyuna tanıtıldı. Grup, 2018’in ikinci yarısında Resmi YouTube Kanallarında dans coverları ve şarkı coverları yayınlayarak çıkış öncesi etkinliklerini yapmaya başladı. Dongyo 17 Ekim’de grubun 2019’un başlarında çıkış yapacağını doğruladı. Ayrıca grubun 17 Kasım’da Kore ve Tayland arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıldönümünü anmak için HEC Kore Konserine katılacağı açıklandı. 8 Kasım’da DONGKIZ’ın ay sonunda bir çıkış öncesi single yayınlayacağı ve Şubat 2019’da çıkış yapmayı hedeflediği açıklandı.

DONGKIZ, 21 Kasım’da “Nom” adlı parçanın yer aldığı “DONGKIZ Pre-debut D/S 1.” adlı çıkış öncesi dijital single’ını yayınladı.

24 Nisan 2019’da, birkaç ay boyunca grubun çıkış öncesi erkek grubu olarak tanıtımını yaptıktan sonra, Jaechan ve grup ilk single albümleri DONGKIZ On The Block ile Nom adlı parçayla resmi olarak çıkış yaptı.

2022: İlk oyunculuk deneyimi, Yükselen popülerlik

Jaechan, 2019 yılında ilk oyunculuk deneyimini Tooniverse ağ programı “My YouTube Diary” ile gerçekleştirdi.

2022’de, aynı adlı popüler webtoon’dan uyarlanan Semantic Error adlı dizide Chu Sang-woo rolünde oynadı. Semantic Error yayınlanırken Jaechan’ın şöhreti artmaya devam etti, Instagram’da takipçileri arttı ve şovlara ve dergilere davet edildi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.