BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Sandeul

Sandeul (산들) Güney Koreli bir şarkıcı ve WM Entertainment erkek grubu B1A4’ün ana vokalistidir.

Biyografi

Sahne adı ‘Sandeul’ olarak da bilinen Lee Jung Hwan (이정환), 20 Mart 1991 tarihinde Güney Kore’nin Busan şehrinde doğdu. Kendisinden büyük bir kız kardeşi vardır.

O da diğer üyeler gibi çıkışından önce WM Entertaiment tarafından en az iki yıl boyunca eğitildi.

Kariyer

Solo

Sandeul sık sık Busan çevresindeki yerel şarkı yarışmalarında yarıştı. Kazandığı yarışmalardan biri 2010 Kore Gençlik Şarkı Festivali daesang ödülü ve 2010 11. Öğrenci Festivali altın ödülü ve diğer çeşitli ödüllerdi.

B1A4

Kendisi gruba dahil edilen dördüncü üyedir. WM Entertainment’ın eğitim rejimine uyan Sandeul çok kilo verdi ve Sandeul sahne adını aldı.

“Sandeul her zaman gülümsüyor, bu yüzden insanları mutlu hissettiriyor. Ancak şarkı söylerken ciddi, bu yüzden hepimizin ana vokalist olmayı hak ettiğini düşündüğü üye o.”

-WM Entertainment Yetkilisi

Sandeul webtoonlar aracılığıyla tanıtıldı ve web sitelerinde şahsen açıklanan dördüncü üyedir. 21 Nisan 2011’de ilk EP’leri Let’s Fly ve ilk single’ları O.K.’yi yayınlayarak çıkış yaptılar.

Sandeul, 2013 yılında Myongji Üniversitesi’ne Müzikal Tiyatro lisans öğrencisi olarak girdi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.