BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Jinyoung

Jung Jin Young (정진영) Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı, besteci ve aktördür. Özellikle, WM Entertainment erkek grubu B1A4’ün eski lideri ve baş vokalistiydi.

Biyografisi

Jung Jin Young, 18 Kasım 1991’de Güney Kore’nin Kuzey Chungcheong Eyaleti, Chungju’da doğdu. Günlük nesnelerin ve makinelerin mekaniğine hayranlık duyarak mucit olmayı arzuladı.

WM Entertainment, Kore sosyal medya sitesi Cyworld’de bir resmini bulduktan sonra ortaokul yıllarında onu keşfetti. Seul’deki seçmelerini geçtikten sonra, B1A4 adlı erkek grubunda Jinyoung sahne adıyla çıkış yapmadan önce iki yıl boyunca ajans altında eğitim aldı.

Kariyeri

B1A4

Birkaçını web karikatürleri aracılığıyla tanıttıktan sonra, lider olarak Jinyoung, web sitelerinde şahsen açıklanan ilk üye oldu ve onu ardından Baro, Gongchan, Sandeul ve CNU izledi.

B1A4 tarafından yayımlanan tüm EP’lere ve stüdyo albümlerine lirik ve müzikal olarak katkıda bulundu. Özellikle, Let’s Fly ve It B1A4 dışında, tüm öncü single’larının yaratılmasında yer aldı.

2018’de Jinyoung ve Baro kendi kariyerlerini sürdürmek için gruptan ayrıldı. Jinyoung LINK8 Entertainment’a katıldı ve hala müzik üretiyor.

Kompozisyonları

Jinyoung, B1A4’un albümleri için çeşitli başlık parçaları ve şarkılar bestelemesiyle tanınıyor. Ayrıca, B1A4’ün Sesame Player adlı televizyon programında öne çıkartıldığı sezonu sırasında tema şarkısı için bir şarkı ve KBS’nin Million Seller’ı için bir şarkı besteledi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.