BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

B1A4

Genel Bilgiler

B1A4 ( 비원에이포) 23 Nisan 2011’de ilk olarak WM Entertainment altında çıkış yapan bir erkek grubudur. Grup 2015 yılından itibaren fiziksel albümlerinin dağıtımı için LOEN Entertainment’ın himayesinde bulunuyor.

Şu anda 3 üyeden oluşuyor: CNU, Sandeul ve Gongchan. 30 Haziran 2018’de Jinyoung ve Baro’nun sözleşmelerini yenilemedikleri ve başka yerlerde oyunculuk kariyerlerine devam etmek isteyerek WM Entertainment’tan ayrılmaya karar verdikleri açıklandı ve 16 Kasım 2018’de uzun tartışmalardan sonra B1A4’ün şimdilik 3 üye ile devam etmesine karar verildi.

Grup adları “Tek ol, hepimiz birimiz için” anlamına geliyor ve aynı zamanda dört üyenin de kan grubunun A, Baro’nun ise B olduğu gerçeğini ifade ediyor. 23 Nisan 2011’de “Let’s Fly” mini albümüyle resmi çıkışlarını yaptılar.

B1A4 yaratıcı konseptleri ve çoğunlukla Jinyoung tarafından üretilen renkli müzikleriyle tanındı. Popüler şarkıları arasında “Beautiful Target”, “What’s Happening” ve “Baby I’m Sorry” yer alıyor.

Künye

Şu anki durumu: Ara verdi
Bağlı olduğu şirket: WM Entertainment
Çıkış tarihi: 23 Nisan 2011
Lider: Jinyoung
Fandom adı: BaNa
Resmi rengi:  Pastel Apple Lime
Çıkıştan ilk birinciliğe: 756 gün
En büyük üyesi: CNU
En küçük üyesi: Gongchan
Eski üyeler: Jinyoung, Baro

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.