Site icon K Fandom

SEVENTEEN ‘FML’ ile K-Pop tarihinde elde edilen en yüksek stok ön sipariş rekorunu kırdı

SEVENTEEN yaklaşan albümleri “FML” ile şimdiden tarih yazıyor!

PLEDIS Entertainment 23 Nisan’da SEVENTEEN’in 4.64 milyon stok ön siparişini aşarak yeni bir K-pop rekoru kırdığını duyurdu. Bu rakam SEVENTEEN’in dördüncü stüdyo albümü “Face the Sun” ile kırdığı 2,067,769 adetlik önceki ilk hafta satış rekorunu aşmakla kalmıyor, aynı zamanda K-pop tarihinde elde edilen en yüksek stok ön sipariş sayısına ulaşıyor.

Stok ön sipariş sayısı, bir albümün yayınlanmasından önce üretilen albüm stoğu miktarıdır. Bu rakam, hayranlar tarafından kaç albümün ön sipariş edildiği de dahil olmak üzere çeşitli faktörler kullanılarak hesaplanan tahmini taleptir.

Daha önce SEVENTEEN’in albüm distribütörü YG PLUS, grubun sadece üç gün içinde 2,18 milyon stok ön siparişini aşarak kişisel rekorunu kırdığını doğrulamıştı. 13 Nisan’da SEVENTEEN’in 4 milyon stok ön siparişini aştığı ve 2020’de dördüncü stüdyo albümleri “Map of the Soul: 7” ile BTS’in ardından tarihte 4 milyon stok ön siparişini aşan ikinci sanatçı olduğu da açıklandı.

SEVENTEEN 10. mini albümleri “FML” ile 24 Nisan’da “Super” ve “F*ck My Life” adlı iki parçayla geri dönmeye hazırlanıyor.

SEVENTEEN’i bu tarihi başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

kaynak

Exit mobile version