BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

SUPER JUNIOR

Genel Bilgiler

Super Junior (슈퍼주니어), SJ veya SuJu olarak da bilinir, SM Entertainment tarafından kurulan Güney Koreli bir erkek grubudur. Resmi çıkışlarını 6 Kasım 2005 tarihinde “Twins (Knock Out)” dijital single’ı ile yaptılar. Grup şu anda on üyeden oluşuyor: Leeteuk, Heechul, Yesung, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kyuhyun.

Super Junior ilk olarak Super Junior 05 adıyla çıkış yaptı. Üyelerin düzenli olarak çıkarılacağı ve ekleneceği rotasyonel bir grup olmaları gerekiyordu. Ancak bu sistem hayranlardan eleştiri aldı. SM Entertainment sonunda onları sabit bir grup yapmaya karar verdi ve Super Junior olarak yeniden adlandırdı. Grup sonunda sadece Güney Kore’de değil, tüm dünyada hayranların ilgisini çekti. Kore Dalgasına yaptıkları önemli katkılar onlara ” King of Hallyu Wave” lakabını kazandırdı.

Yıllar içinde Super Junior alt birimlere bölünerek aynı anda farklı kitleleri ve milletleri hedefledi. Üyeler ayrıca bireysel olarak oyunculuk, sunuculuk ve farklı şov formatlarına katıldılar. Çok yönlü eğlendiriciler olarak muazzam popülerlikleri ve başarıları, Koreli eğlence ajanslarını sanatçılarını eğlence endüstrisinin farklı yönlerinde eğitmeleri için etkiledi.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: SM Entertainment
Çıkış tarihi: 6 Kasım 2005
Çıkıştan ilk birinciliğe: 231 gün
Lider: Leeteuk
Fandom adı: E.L.F
Resmi rengi: İnci-Safir-Mavi
En büyük üyesi: Leeteuk
En küçük üyesi: Kyuhyun

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.