BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
FotoğrafK-Drama

Moda ve intikam tutkusu: “Eve” dizisinde Seo Ye Jin’in 10 çarpıcı stili

4 dakika okuma süresi

“Eve” intikam dolu olay örgüsü ve inanılmaz kadrosuyla bu yazın en çok beklenen dramalarından biri. Ancak hikayeden daha da dramatik olan ve seyirciyi çeken bir şey varsa o da Lee Ra Ei‘nin giydiği kıyafetler ve makyajı. Duruşu ve karizmasıyla seyircileri adeta büyüleyen Seo Ye Ji, oynadığı Lee Rae Ei rolünde babasının ölümü ve annesi tarafından evden atılmasının ardından olayla ilgisi bulunan güçlü insanlara bunu ödettirerek adalet aramaya başlar. Bunların hepsini de üstünde lüks özel dikim kıyafetler ile yapıyor. Seo Ye Ji şimdiye kadar yüzlerce tarz kıyafet giymiş olsa da, ilerki bölümlerde kesinlikle daha fazlasını göreceğiz. İşte şimdiye kadarki en iyi stillerinden bazıları:

Derli toplu ve sofistike iş kıyafetleri

Ra Ei, ünlü ve zengin insanların çocuklarının gittiği özel bir anaokulunda ebeveyn organizasyonları koordinatörlerinden biri olarak iyi bir ün yapmıştır. Ebeveynlerle buluşup buluşmaları organize etmek onun işi, bu yüzden de kıyafetlerinin profesyonel ve küçük şık bir dokunuşla da olsa temiz görünmesi şaşırtıcı değil. Günlük iş kıyafetleri tertipli düğmeli üstlerden, eşleşen takımlardan ve minimal aksesuarlardan oluşuyor.

Ayrıca bazen de bu kıyafetlerini şahane uzun ceketlerle kombinliyor.

Hayranlık uyandıran bir dansçı

Ra Ei’yi daha da çekici yapan bir şey varsa o da bir dansçı olarak yeteneği. İspanya’da yaşayarak geçirdiği o zaman diliminde farklı dilleri konuşmayı öğrenmiş, dans eğitimi almış ve bazı enstrümanlarda ustalaşmıştır. Bu ona dünyayı gezmiş ve çok iyi bir hayat yaşamış, görmüş geçirmiş bir kadın izlenimi vermiştir. Ancak çoğu kişi onun gizli planları olan gizemli bir figür olduğunun farkında değildir. Bir dansçı olarak sahnede parıltılı ve göz kamaştırıcı kıyafetler giymektedir, aynı zamanda prova yaparken de stilinden ödün vermez.

Bütün gözler üstünde

Anaokulunda bir tanışma partisi, ya da büyük bir malikanede buluşma… Lee Ra Ei bir mekana nasıl giriş yapılacağını çok iyi biliyor. İnce ve zarif yapısını gösteren şık elbiseleriyle dans salonuna girince herkesin bakışları ona çevriliyor.

Son moda kıyafetler

Bazı tasarımcıların kıyafetleri, ya da şaheserleri desek daha doğru olur, aşırı lüks ve insanüstü görünümleri yüzünden sadece defileler ve fotoğraf çekimlerinde giyilmeye uygundur. Ancak günlük giyime uygun olmasa da Ra Ei moda konusunda sınırları zorlayan bir konumda. Ra Ei için her yer bir sahne ve her gün de bir defile. Bir çocuğun doğumgünü partisi mi? Eli Saab imzalı gösterişli yeşil bir elbise giyiyor. Han So Ra (Yoo Sun) ile yüzleşmeye mi gidiyor? Seçimi görkemli şifon bir etek ve Koreli moda markası J. Alley’den eşleşen yünlü bir kazaktan yana oluyor. Bu baş döndürücü moda anlayışı düşmanlarını korkutmak için ve işe de yarıyor.

Siyah şıklık

Güçlü, sofistike ve soğuk bir imaj yaratmak için Ra Ei genelde resmi görünümlü siyah kıyafetleri tercih ediyor. Sert görünümlü siyah giysileri düşmanlarıyla yüzleşirken zayıf ve naif görünmemek için takındığı soğuk dış görünüşünü yansıtıyor,

Spor şık

Boş vaktinde bile Ra Ei yine alımlı görüntüsüyle eforsuz şıklığını sürdürüyor. Daha bol kıyafetler tercih ediyor ve jean, kazak gibi günlük parçalar ekliyor.

Büyük kurdeleler ve fırfırlar

İmza kıyafetlerinden ikisi büyük kurdeleler ve dramatik fırfırlar. Karakteri ne yaptığını iyi bilen elit bir figür izlenimi vermek istediğinden bu parçalar da görünüşüne sofistike bir hava katıyor.

Beyaz ipek

Ra Ei, bir holdingin CEO’su olan Kang Yoon Kyun’u (Park Byung Eun) kışkırtmak için cazibesini kullanıyor ve bunu da onun hayır diyemeyeceği lüks ipek kıyafetler giyerek yapıyor.

Kraliyet şapkası

Görünüşünü tamamlamak için özel yapım kraliyet şapkaları giyiyor. Bu şapkalar giysilerine eşsiz ve elegant bir hava katıyor.

Alışılmışın dışında makyajı

Giysileri gibi makyaj stili de gösterişli moda anlayışı ile uyumlu. Göze çarpan tarzlarından biri de rengi açılmış kaşları ve siyah kıyafetine biraz da olsa renk ekleyen yeşil eyelinerı. Ancak bazı Netizenler bu tarzının ciddi sahneler için çok dikkat dağıtıcı olabileceğini belirtiyor. Fakat tüm eleştirilere rağmen bu makyaj stili cesur ve spontane kişiliğiyle çok uyumlu duruyor.

Sahne makyajı içinse normalden daha ışıltılı ve gösterişli bir far tercih ediyor.

Doğal görünüşü

Diğer stillerini dengelemek için daha gösterişsiz ancak gözlerini ortaya çıkaran bir makyaj tercih ediyor. Ayrıca eyeliner’ının kuyruğunu ve kıvrımlı kirpiklerini mat bir ruj ile kombinleyerek daha doğal bir görünüş ortaya çıkarıyor.

BONUS: Han So Ra’nın fevri stili

Konu moda olduğunda ana düşmanımız olan Han So Ra’dan bahsetmezsek olmaz. Onu da aynı şekilde tarz sahibi kombinleri ile görüyoruz drama boyunca. İzleyiciler sadece zekanın ve gücün kapışmasını değil aynı zamanda kim daha iyi giyiniyor yarışını kim kazanacak görmek için heyecanla bekliyor.

Eve, 21 Temmuz’da son bölümü ile karşımıza çıkacak. Dizi ve kostümler hakkında düşünceleriniz neler?

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Drama

Lee Sang Yeob, ünlü olmayan sevgilisiyle evleniyor!

1 dakika okuma süresi
Lee Sang Yeob evleniyor! 25 Eylül’de Sports Seoul, Lee Sang Yeob‘un ünlü olmayan kız arkadaşıyla gelecek yıl Mart ayında evleneceğini duyurdu. Bu…
HaberK-Drama

Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023'te Kimler Kazandı?

2 dakika okuma süresi
Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023‘ün kazananları belli oldu! Bu yıl 18. kez düzenlenen Seul Uluslararası Drama Ödülleri, dünyanın dört bir yanından gelen…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.