Site icon K Fandom

BLACKPINK BORN PINK WORLD TOUR şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan kız grubu turnesi olarak rekor kırdı

blackpink world tour

21 Nisan’da Touring Data, BLACKPINK BORN PINK WORLD TOUR’un efsanevi kız grupları Spice Girls, TLC ve Destiny’s Child’ı geride bırakarak tarihte bir kadın grubu tarafından gerçekleştirilen en yüksek hasılatlı tur olduğunu bildirdi (Ve bu başarı daha tur bitmeden geldi).

BLACKPINK’in BORN PINK WORLD TOUR’u ilk 26 gösterisinde yaklaşık 366.000 bilet satarak ve 78,5 milyon USD gibi şaşırtıcı bir gelir elde ederek etkileyici bir başarıya ulaştı. Önümüzdeki aylarda New Jersey’deki MetLife Stadyumu, Las Vegas’taki Allegiant Stadyumu, San Francisco’daki Oracle Park ve Los Angeles’taki Dodger Stadyumu gibi Kuzey Amerika’daki 50.000 ila 80.000 kişilik devasa mekanlardaki performanslar da dahil olmak üzere 30’dan fazla gösterinin kalmasıyla, toplam hasılatın daha da yükselmesi bekleniyor.

BLACKPINK’in çabası, yeteneği ve azmi, pop ikonları ve efsaneleriyle rekabet etmelerini sağlayarak Kpop tarihinde benzeri görülmemiş rekorlara imza atmalarını sağladı. Grubun son başarısı Güney Kore’nin müzik endüstrisinin ön saflarındaki yerini sağlamlaştırdı.

Kaynak

Exit mobile version