BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-DramaListeler

Ailecek izleyebileceğiniz en iyi 7 Kore dizisi!

5 dakika okuma süresi

Ailecek izleyebileceğiniz Kore dizilerine denk geldiğinizde, bu dizileri izlerken haklarında muhabbet etmek çok eğlencelidir aslında. Bu sırada ailenizle olan bağınız daha da derinleşebilir de. Herkesin ailesiyle K-Drama izlerken duyduğu rahatlık seviyesi değişkenlik gösterse de içlerinde iki tarafı da rahatsız edecek sahnelerin olmadığı aile dostu Kore dizileri de var! Dizi tutkunları için ailecek izleyebileceğiniz en iyi Kore dizileri:

Liste belirli bi sıraya göre sıralanmamıştır.

1. “Father is Strange”

Father is Strange

Başrollerinde Kim Young Chul ve Kim Hae Sook’un yer aldığı “Father is Strange”, bir anne baba olarak üç kızları ve tek oğullarıyla birlikte olan hayatlarını konu alıyor. Bir gün Ahn Joong Hee (Lee Joon)’un eve gelip de Byun Han Soo (Kim Young Chul)’un oğlu ve dolayısıyla ailenin bir parçası olduğunu söylediğinde aile büyük bir şoka uğrar.

“Father Is Strange” Pazar kahvaltılarınıza eşlik edebilecek zamana meydan okuyan bir Kore dizisi. Klasiklerden biri olarak sayılabilecek bu dizi, aile dinamiklerine değinen aynı zamanda da komedi ögeleri barındıran diziler arayan kişiler için ideal. Diğer Kore dizilerine nispeten 52 bölümlük uzun bir seri olsa da, ilk bölümden itibaren sizi içinize çekecek! 2017 KBS Drama Ödülleri’nde büyük ödülü kazanan bu dizi, hangi aile üyesiyle izlerseniz izleyin kalbinize dokunacak!


2. “Hello, Me!”

Choi Kang Hee, 37 yaşında aşktan ve işten yana şansı olmayan Ban Ha Ni rolünde yer alır. Ban Ha Ni’nin genelde iyimser ve çalışkan bir yapısı vardır, ancak bu şekilde yaşamaya devam etmeyi zor bulmaya başlar. Bir gün aniden 17 yaşındaki haliyle iletişime geçebilir hale gelir. Geçmişteki genç Ban Ha Ni (Lee Ree) ilerde hayatının ne kadar berbat olduğunu öğrenince şaşırır ve gelecekteki haline kendine çekidüzen vermesi için yardım etmeye çalışır.

Yaralarınızı saracak bu dizi her yaşa ve her aile üyesine uygun! Yeri gelecek ailenizle birlikte kahkahalar atacak, yeri gelecek gözyaşlarına boğulacaksınız. Bu diziyle birlikte kendinizi sevmeyi, kabullenmeyi, hayalleri, masumiyeti ve bir şeylerin farkına varıp kendinizi keşfetmek için hiçbir zaman geç olmayacağını öğreneceksiniz. Ha Ni’nin bu inişli çıkışlı macerası sırasında birçok duyguyu tadacak ve her saniyesini seveceksiniz!


3. “Terius Behind Me”

Jung In Sun, kocasını yeni kaybetmiş ikiz çocuk annesi Go Ae Rin rolünde oynamaktadır. Karşı komşusu olan Kim Bon (So Ji Sub) şans eseri ona yardım edip ve hatta çocuklarına bakmasına yardım etmek için evine geldiğinde destek bulmak için ona dayanır. En son vefat eden kocasının da bir parçası olduğu komployu çözmek için birlikte çalışırlar.

Dizi özeti kulağa çok aile dostu gibi gelmese de ana karakterlerin çocuklarla olan iletişimleri bu diziyi diğerlerinden farklı ve aile dostu kılıyor. Dünya tatlısı ikizlerin hayatına dahil olacak ve So Ji Sub’un dizi boyunca onlarla ilgilenmeye çabalamasını izlerken kahkahalara boğulacaksınız. Aile ve aşk sahneleri sizi hüzünlendirecek, aksiyon sahnelerindeyse heyecandan yerinizde duramayacaksınız!


4. “Five Enough”

“Five Enough” dizisinde Ahn Jae Wook, eşi vefat ettikten sonra iki çocuğuyla tek başına kalan Lee Sang Tae’yi oynuyor. Çocukları yetiştirmesine yardım ettikleri için eşinin ailesiyle yaşıyor. Kocası tarafından aldatılan Ahn Mi Jung (So Yoo Jin) ile tanışır, ancak babaları hakkındaki bu gerçeği çocuklarına anlatamadığından yalan söylüyordur. Sang Tae ve Mi Jung hiç ummadıkları bir anda birbirlerine aşık olurlar.

Pazar kahvaltılarına eşlik edecek bir başka aile dostu dizi olan “Five Enough”, 54 bölümlük bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, çocuklarına bakabilmek için ellerinden geleni yapan bekar bir anne babanın hikayesini konu alıyor ve iç ısıtan duygusal sahneleri siz ve ailenizi ilk bölümden itibaren diziye bağlayacak. Müthiş kadrosu ve dokunaklı hikayesiyle “Five Enough” sizi bambaşka hislere sürükleyecek!


5. “Racket Boys”

Tang Jun Sang, Son Sang Yeon, Choi Hyun Wook, Oh Na Ra’nın yer aldığı “Racket Boys”, küçük bir şehirde yaşayan ve başarılı badminton oyuncuları olma hayalleri kuran genç öğrencilerin yaşantılarını anlatır. Hayallerine ulaşmak ve ülkelerini temsil etmek için için sıkı çalışıyor, aynı zamanda da büyüme sancılarıyla başa çıkmaya çalışıyorlardır.

Retro tarzı ve sevimli karakterleriyle izlemesi çok keyifli bir Kore dizisi “Racket Boys”. Henüz keşfedilmemiş ve değeri ortaya çıkmamış bir badminton takımı olduklarından, onlar müsabakalara çıktıkça gerçekten de başarılı olmalarını istiyorsunuz. Her bir karakterin ne kadar farklı hayatlardan geldiğini ve oyunun onlar için ne kadar önemli olduğunu izlemek diziyi çok ilginç kılıyor. Aile üyeleri kuşkusuz karakterlerin birini içselleştirecek ve takımı destekleyecekler, aile olarak onlar için tezahürat yapmak eğlenceli olacak!


6. “Do Do Sol Sol La La Sol”

Goo La La (Go Ara) bolluk içinde büyüyen ve savurgan bir yaşam süren bir piyanisttir. Babası trajik bir şekilde vefat eder, bu durum onu beş parasız ve yapayalnız bırakır. Ona yardım edecek biriyle tanışma umuduyla küçük bir şehre doğru yola çıkar, ancak Sun Woo Joon (Lee Jae Wook) ile karşılaşır. Beyaz atlı prensi olan Sun Woo Joon, tekrar ayaklarının üstünde durabilmesini sağlamak için elinden geleni yapar.

La La’nın babasının ölümü gibi trajik bir olayla başlamasına rağmen bu dizi neşeli bir atmosfere sahip. La La’yı böylesi iyimser, neşeli ve tekrar ayaklarının üstünde durabilmek için kararlı görmek çok etkileyici. Kısa süreli zorlukların onu aşağı çekmesine izin vermeyen La La, direnmeye devam ederek izleyicilere teşvik edici bir mesaj veriyor. Piyano sesleri ve mahallede yaşayan yeni insanların tanışması her yaştan insanın teselli bulabileceği iyileştirici sıcak bir atmosfer sağlıyor.


7. “Reply 1988”

Sung Duk Sun (Hyeri) ve Choi Taek (Park Bo Gum) çocukluktan beri en yakın arkadaşlar. Sürekli birbirleriyle takılıyorlar ve birbirlerinin etrafında çok doğal davranıyorlar, bu da Choi Taek’in Duk Sun’a aşık olmasını çok olağan bir durum yapıyor. Kötü tarafıysa ortak arkadaşları Jung Pal (Ryu Jun Yeal)’in de Duk Sun’a karşı hisleri olması.

“Reply” serisinden herhangi bir diziyi seçip tüm aile eğlenerek izleyebilir. Tüm diziler romantizmden önce arkadaşlıklar ve aile üzerinde duruyor, bu da seriyi ailecek izlenebilecek ideal bir Kore dizisi yapıyor. Ancak tüm “Reply” dizilerinin arasında “Reply 1988” her aile üyesinin en çok sevebileceği dizi olabilir. Aile üyelerinin ve sıkı arkadaşlıkların aralarındaki dinamikleri görmek dizinin her dakikasına heyecan yüklüyor. Ayrıca dizinin 80’ler temalı olması da yaşlı aile üyelerinin geçmişteki anılarını canlandırarak onlara bir nostalji tufanı yaşatıyor.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Drama

Lee Sang Yeob, ünlü olmayan sevgilisiyle evleniyor!

1 dakika okuma süresi
Lee Sang Yeob evleniyor! 25 Eylül’de Sports Seoul, Lee Sang Yeob‘un ünlü olmayan kız arkadaşıyla gelecek yıl Mart ayında evleneceğini duyurdu. Bu…
HaberK-Drama

Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023'te Kimler Kazandı?

2 dakika okuma süresi
Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023‘ün kazananları belli oldu! Bu yıl 18. kez düzenlenen Seul Uluslararası Drama Ödülleri, dünyanın dört bir yanından gelen…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.