BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Umji

Umji (Korece: 엄지) BPM Entertainment altında Güney Koreli şarkıcı-söz yazarıdır. VIVIZ kız grubunun maknae’si ve GFRIEND’in eski bir üyesidir.

Kariyer

2015: GFRIEND ile ilk çıkış

GFRIEND’in bir üyesi olarak 16 Ocak 2015’te grubun ilk mini albümü Season of Glass ile çıkış yaptı.

2021-günümüz: Source Music’ten ayrılış, yeni ajans ve yeniden çıkış

18 Mayıs’ta Source Music, Umji de dahil olmak üzere tüm GFRIEND üyelerinin ajansla olan sözleşmelerini yenilememeye karar verdiklerini duyurdu. Altı yıllık özel sözleşmelerinin sona ermesinin ardından 22 Mayıs’ta resmen dağıldılar.

6 Ekim’de kişisel Instagram hesabından Eunha ve SinB ile birlikte BPM Entertainment’a katılacağını duyurdu. BPM Entertainment daha sonra üç üyenin ajansla özel bir sözleşme imzaladığını ve üç üyeli bir grup olarak yeniden çıkış yapmayı planladıklarını doğruladı. 8 Ekim’de grubun adının VIVIZ olacağı açıklandı. Grup 9 Şubat 2022’de Beam of Prism mini albümüyle çıkış yaptı.

Kişisel yaşam

Sağlık

28 Ocak 2022’de BPM Entertainment Umji’ye COVID-19 teşhisi konulduğunu belirten bir açıklama yayınladı. Personelden biri yakın temas halindeydi, bu nedenle Umji PCR testi yaptırdı ve test pozitif çıktı.. Diğer üyelerin testleri negatif çıktı, ancak BPM Entertainment izolasyon süresi boyunca sürekli PCR testleri yaptı.

6 Şubat’ta BPM, COVID-19’dan iyileştikten sonra artık karantinada olmadığını belirtti.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Incheon, Güney Kore’de doğdu.
– Umji zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Umji’nin babası Moa Dentist Group adlı ünlü bir diş hekimi grubunun CEO’sudur.
– Bir ağabeyi ve bir ablası vardır.
– Umji bir İngiliz anaokuluna gitti.
– Source Music’in CEO’su onu sokakta yürürken gördü ve seçmelere davet etti.
– Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor.
– Dini Hristiyanlıktır.
– 6 Ekim 2021’de Umji’nin Eunha ve SinB ile BPM Entertainment altında anlaştığı resmi olarak duyuruldu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.