BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Eunha

Eunha (Korece: 은하) BPM Entertainment altında Güney Koreli şarkıcı-söz yazarıdır. VIVIZ kız grubunun bir üyesi ve GFRIEND ve proje kız grubu Sunny Girls’ün eski bir üyesidir.

Kariyer

2015: GFRIEND ile ilk çıkış

GFRIEND’in bir üyesi olarak 16 Ocak 2015’te grubun ilk mini albümü Season of Glass ile çıkış yaptı.

2021-günümüz: Source Music’ten ayrılış, yeni ajans ve yeniden çıkış

18 Mayıs’ta Source Music, Eunha da dahil olmak üzere tüm GFRIEND üyelerinin ajansla olan sözleşmelerini yenilememeye karar verdiklerini açıkladı. Altı yıllık özel sözleşmelerinin sona ermesinin ardından 22 Mayıs’ta resmen dağıldılar.

6 Ekim’de kişisel Instagram hesabından SinB ve Umji ile birlikte Big Planet Made’e katılacağını duyurdu. BPM Entertainment daha sonra üç üyenin ajansla özel bir sözleşme imzaladığını ve üç üyeli bir grup olarak yeniden çıkış yapmayı planladıklarını doğruladı. 8 Ekim’de grubun adının VIVIZ olacağı açıklandı. Grup 9 Şubat 2022’de Beam of Prism mini albümüyle çıkış yaptı.

Kişisel Yaşam

Sağlık

28 Ocak 2022’de Big Planet Made, diğer üye Umji’ye COVID-19 teşhisi konulduğunu belirten bir açıklama yaptı. O sırada Eunha ve diğer üye SinB’nin testleri negatif çıkmıştı, ancak Big Planet Made Umji’nin izolasyon süresi boyunca sürekli olarak PCR testleri yapacaklarını belirtti. İki gün sonra Big Planet Made, Eunha’nın COVID testinin pozitif çıktığını belirten başka bir açıklama yayınladı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu.
– Eunha BigHit’in eski bir stajyeridir. Orada sadece 1 yıl eğitim gördü.
– Eunha ve SinB aynı çocukluk dans takımındaydı. (Weekly Idol)
– Source Music altında sadece 2 ay eğitim gördü ve GFRIEND’in bir üyesi olarak seçildi.
– 7 yaşındayken kendisine Langerhans hücreli histiyositoz (LCH) teşhisi konuldu ancak tedavi edildi ve şu anda tamamen iyi durumda.
– 6 Ekim 2021’de Eunha’nın SinB ve Umji ile BPM Entertainment altında anlaştığı resmi olarak duyuruldu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.