BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Hwayoung

Daha çok Hwayoung takma adıyla bilinen Ryu Hwa-young,  Güney Koreli aktris ve şarkıcıdır. Güney Koreli kız grubu T-ara’nın eski bir üyesidir.

Kariyeri

Zorbalık ve yasal konular

28 Temmuz 2012 tarihinde, T-ara’nın bazı üyeleri Ryu’ya alaycı göndermelerde bulunduğu iddia edilen tweetler attı. Bu tweetler ve “T-ara hakkında önemli bir duyuru” ile ilgili resmi bir açıklama 30 Temmuz’da yapıldı ve Ryu’nun artık grubun bir üyesi olmayacağı açıklandı. Core Contents Media ile olan sözleşmesinin aniden feshedildiğinin açıklanmasının ardından, T-ara’nın diğer üyeleri tarafından şiddetli zorbalığa maruz kaldığına dair söylentiler internette ve medyada ortaya çıktı ve bu da kamuoyunda yoğun ilgi ve tartışmalara yol açtı. Halkın bir kısmı Ryu’nun T-ara’nın diğer üyeleri ve ajansı tarafından kötü muamele gördüğüne güçlü bir şekilde inandı ve T-ara’nın hayran topluluğunun tepkisi, bir kapatma planının yanı sıra üyelerin faaliyetlerinin askıya alınmasına yol açtı ve grubun popülaritesine büyük bir darbe vurdu.

2017 yılında eski bir T-ara çalışanı, 2012 yılında T-ara’nın başına gelen skandalda asıl zorbaların Ryu ve kız kardeşi Ryu Hyo-young olduğunu iddia etti. Kısa süre sonra, daha fazla çalışan Ryu’nun diğer üyelere ve stilistlere karşı saygısız davrandığını ve daha fazla sempati kazanmak için bir sakatlığının ne kadar ciddi olduğu konusunda numara yaptığını iddia etti. Ryu başlangıçta söylentileri reddetti, ancak daha sonra bazı kısımların doğru olduğunu kabul etti. Sosyal medya üzerinden gelen olumsuz mesajlar ve Hello, My Twenties! 2’deki rolünün bir cameoya indirilmesi de dahil olmak üzere gelen yoğun tepkiler üzerine Ryu Instagram hesabını sildi.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Gwangju, Güney Kore’de doğdu
– Co-Ed School ve 5dolls üyesi olan Ryu Hyoyoung adında bir ikiz kız kardeşi vardır.
– T-ara’ya 2010 yılında eklendi.
– 30 Temmuz 2012’de, zorbalığa uğradığını iddia ettiği büyük bir skandalın ardından T-ara’dan ayrıldı.
– Hwayoung’un zorbalık skandalından sonra, T-ara G. Kore’deki popülaritesinin çoğunu kaybetti.
– Şubat 2017’de, birkaç eski T-ara çalışanı, Hwayoung’un aslında saygısız ve kaba biri olduğu halde (stilistlerine “şampuan” derdi) kendisini kurban olarak gösterdiğini ortaya çıkardı.
– 2017 yılında, Hwayoung’un ikiz kız kardeşi Hyoyoung’un Areum’a bir dizi tehdit mesajı göndererek büyük bir ruhsal sıkıntıya neden olduğu da ortaya çıktı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.