BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Eunwoo

Eunwoo (은우) Güney Koreli bir şarkıcı-söz yazarıdır. PRISTIN, alt birimi PRISTIN V ve HINAPIA’nın eski bir üyesidir.

Kariyeri

2016: Produce 101

2016 yılında Eunwoo, ajansı Pledis Entertainment’ın diğer beş stajyeriyle birlikte Mnet’in hayatta kalma televizyon programı Produce 101’e katıldı. 21’inci sırada yer aldıktan sonra 11’inci bölümde elendi.

2017-2019: PRISTIN’

2017’de Pledis, Eunwoo’yu 21 Mart 2017’de mini albüm Hi! PRISTIN ve başlık parçası “Wee Woo” ile çıkış yapan PRISTIN’in bir üyesi olarak duyurdu.

Ajans 2018’de PRISTIN’in ilk alt birimi olan PRISTIN V’i kurdu ve Eunwoo da bu birimin üyelerinden biri oldu. “Like a V” adlı single albümle 28 Mayıs’ta çıkış yaptılar.

24 Mayıs 2019’da, Pledis tarafından PRISTIN’in neredeyse iki yıl faaliyet göstermedikten sonra resmen dağıldığı açıklandı. Ayrıca, 10 üyeden 7’sinin ajansla olan sözleşmelerini yenilemediği ve Eunwoo’nun da bunlardan biri olduğu açıklandı.

2019-2020: HINAPIA

20 Ekim 2019 tarihinde OSR Entertainment tarafından, eski PRISTIN üyeleri Yaebin, Gyeongwon ve Minkyeung ile birlikte ajansla sözleşme imzaladığı ve bir stajyerle birlikte HINAPIA adlı yeni bir kız grubunda çıkış yapmaya hazırlandığı doğrulandı. Grup 3 Kasım’da dijital single albümü “New Start” ve başlık parçası “Drip” ile çıkış yaptı.

21 Ağustos 2020’de OSR Entertainment tarafından, COVID-19 salgını sonrasında şirketin içinde bulunduğu zor durum nedeniyle üyelerin sözleşmelerini feshetmeyi kabul ettikleri ve sadece 9 ay sonra grubu dağıttıkları açıklandı. Eunwoo, sosyal medya hesapları aracılığıyla hayranlarına aldığı destek için teşekkür eden bir mektup yayınladı ve hem kendisini hem de diğer üyeleri gelecekteki bireysel faaliyetlerinde desteklemeye devam etmelerini istedi.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Güney Kore’nin Bucheon kentinde doğdu.
– Diğer üyeler ona Nunu diyor. (Hayatlarına göre)
– Eğitim: Seul Sahne Sanatları Okulu
– Eunwoo, Pledis’in kendisiyle iletişime geçmesini ve sonunda oyuncu kadrosuna alınmasını sağlayan seçme programlarına katıldı.
– 2013’te stajyer oldu.
– Babası genellikle duygularını iyi ifade etmez ama Eunwoo çıkış yaptığında ona “Çıkışını tebrik ederim” diye mesaj atmış ve bu onu gözyaşlarına boğmuş.
– Hobisi karalama yapmak.
– Eunwoo Youtube’da makyaj dersleri izlemeyi seviyor.
– Ona Beagle deniyor. Dedi ki: “Ben herkesin beagle’ıyım, ang!”
– Orange Caramel’in “My Copycat” MV’sinde yedek dansçıydı.
– Seventeen’in “Mansae” MV’sinde yer aldı.
– Eunwoo “The Voice Kids”, “Superstar K4” ve “National Singing Contest “te yarışmacı olarak yer aldı.
– Eunwoo’nun Vernon (Seventeen) ile birlikte sickness adlı bir şarkısı var.
– Eunwoo Produce 101’de Gugudan’dan Sejeong’a yakın olduğunu söyledi.
– Eunwoo’nun telefon kilit ekranı Jessica Jung’un (eski Girls’ Generation) bir fotoğrafı. (VLive 130317)
– Eunwoo’nun rol modeli Taeyeon (Girls’ Generation). Aslında tüm Pristin kızları Taeyeon’a büyük hayranlık duyuyor ve onun şarkılarını çalma listelerinde bulunduruyorlar. (VLive 130317)
– Produce 101 (21. sırada sona erdi) adlı programın bir katılımcısıydı.
– Mayıs 2019 itibariyle Pledis Entertainment ile olan sözleşmesini feshetti.
– Ekim 2019’da Al Seul Bit Entertainment ile anlaştığı duyuruldu.
– Eunwoo sahne adıyla dağılan kız grubu HINAPIA’nın eski bir üyesidir.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.