BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Sojin

Jo Ga Bin (조가빈; daha önce Jo So Jin veya kısaca Sojin olarak bilinir) Güney Koreli bir aktris ve şu anda SE M&M altında eski şarkıcı ve rapçidir. 9MUSES kız grubunun ve NASTY NASTY üçlüsünün eski bir üyesidir.

Kariyeri

2014: NASTY NASTY

İlk olarak 25 Ağustos 2014’te gelecekteki grup üyesi Gyeongree ve ZE:A’dan Kevin ile birlikte NASTY NASTY üçlüsünün gizemli üyesi olarak tanıtıldı.

Grup ilk çıkışını 3 Eylül 2014 tarihinde ilk ve tek single’ları “Knock” ile yaptı.

2015-2019: 9MUSES

Lee Sem, Eunji ve Sera’nın 2014 yılında ayrılmasının ardından Sojin, Keumjo ile birlikte 9MUSES’un en yeni üyesi olarak açıklandı.

Resmi çıkışını 23 Ocak 2015’te grubun üçüncü mini albümü Drama ile yaptı.

4 Ağustos 2016’da grubun ilk alt birimi 9MUSES A’nın üyesi olarak “Muses Diary” single albümü ile çıkış yaptı.

11 Şubat 2019’da Star Empire Entertainment, 9MUSES’in dokuz yıllık faaliyetlerinin ardından dağılacağını duyurdu. Grup, bir hayran toplantısı ve “Remember” dijital single’ının yayınlanmasının ardından 24 Şubat’ta resmen dağıldı.

2019-günümüz: Oyunculuk kariyeri

9MUSES’in dağılmasının ardından SE M&M Entertainment, Sojin’in ajansla anlaştığını ve kariyerine Jo So Jin adıyla oyuncu olarak başlayacağını duyurdu.

8 Mart 2021’de Instagram üzerinden adını yasal olarak Jo Ga Bin olarak değiştirdiğini ve gelecekteki oyunculuk faaliyetleri için bu ismi kullanacağını duyurdu.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Gwangju, Güney Kore’de doğdu.
– Takma adı Kara Delik.
– Hobileri squat yapmak ve yavaş dans etmektir.
– Sojin aynı zamanda Red Queen’in (THE [email protected] draması tarafından oluşturulan bir kız grubu) bir parçasıdır.
– Sojin şu anda SE M&M altında bir aktris.
– 8 Mart 2021’de adını Jo Gabin olarak değiştirdiğini açıkladı.
– Sojin’in ideal tipi: ideal tiplerinin ‘iyi bir erkek’ olduğunu da belirtti. (‘Kim Chang Ryul’s Old School’ SBS Radio Power FM’de)

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.