BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Nine Muses

Genel Bilgiler

9MUSES (NINE MUSES olarak da yazılıyor) Star Empire Entertainment altında bir kız grubuydu. İlk olarak 12 Ağustos 2010’da dokuz üyeyle ilk single’ları “Let’s Have a Party” ile çıkış yaptılar. Son hayran buluşmalarının ardından 24 Şubat 2019’da dağıldılar. Son kadro Hyemi, Gyeongree, Sojin ve Keumjo’dan oluşuyordu.

26 Mart’ta grubun resmi kadrosu açıklandı; Jaekyung, Rana, Bini, Lee Sem, Eunji, Sera, Euaerin, Hyemi ve Minha. Grup 12 Ağustos’ta “Let’s Have a Party” single albümü ile çıkış yaptı. Rainstone ve Park Jin Young’ın yapımcılığını üstlendiği “No Playboy” adlı parçanın tanıtımını yaptılar. Ekim ayında Jaekyung modellik kariyerini sürdürmek için gruptan ayrıldı ve yerine Moon HyunA geldi.

Grup ayrıca ilk single albümlerinden “Ladies” şarkısının tanıtımını yaptı. V.O.S ve ZE:A ile birlikte 9MUSES, Japonya’ya açılmak için 26 Aralık’ta Seoul Train’de* 6 şarkı seslendirdi.

11 Şubat’ta Star Empire, grubun fancafe’si aracılığıyla 9MUSES’in ayın 24’ünde yapılacak son hayran toplantısının ardından dağılacağını duyurdu. “Remember” başlıklı dijital single 14 Şubat’ta yayımlandı.

Künye

Şu anki durumu: Dağıldı
Bağlı olduğu şirket: Star Empire Entertainment
Çıkış tarihi: 12 Ağustos 2010
Lider: Hyemi
Fandom adı: MINE
En büyük üyesi: Gyeongree
En küçük üyesi: Keumjo

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.