BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Wonho

eski üye

Daha çok Wonho adıyla bilinen, Shin Hoseok veya Lee Hoseok (신호석) 1 Mart 1993 tarihinde Güney Kore’nin Anyang şehrinde doğdu. Güney Koreli hip hop erkek grubu Monsta X’in baş vokalisti ve görseliydi.

Starship, son iddialarının grubu olumsuz etkilemesini istemediği için 31 Ekim 2019’da gruptan ayrıldığını açıkladı. Starship, 1 Kasım 2019’da kendisiyle olan sözleşmelerini feshettiklerini açıkladı. Wonho’nun iddiaları 2020 yılında aklandı.

Highline Entertainment’a 10 Nisan 2020’de solist ve yapımcı olarak katıldı.

Wonho 1.80 boyunda ve yükseklik fobisi var.  Amerikalı rapçi Kanye West’i idol olarak görüyor. Wonho’nun en sevdiği renkler siyah ve beyaz, en sevdiği hayvanlar ise kedi ve köpeklerdir.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Sanbon-dong, Gunpo, Güney Kore’de doğdu.
– Ailesi: Ebeveynler, küçük erkek kardeş (evli)
– Sevdiği şeyler: Protein, vitaminler, diğer sağlık ürünleri, elektronik ve şarkı prodüksiyonu üzerine çalışmak.
– Kendisi eski bir ulzzangdır.
– “Ulzzang Shidae Sezon 3” TV şovunda yer aldı (2010/2011)
– Eskiden K-Pop erkek grubu NUBOYZ’un bir üyesiydi.
– “High-end Crush” (2015) filminde rol aldı.
– Kanye West’e büyük hayranlık duyuyor.
– Wonho’nun akrofobisi (yükseklik korkusu) var.
– Hobileri: Arkadaşlarıyla dışarı çıkmak ve video oyunları oynamak.
– Son tartışmaların ardından (arkadaşı Jung Daeun’a borcu olduğu iddiaları ve 2013’te yasadışı marihuana kullandığı şüpheleri) 31 Ekim 2019’da Wonho, Starship Ent. ile dostane bir şekilde gruptan ayrılmasına karar verdiklerini el yazısıyla yazdığı bir mektupla duyurdu.
– 14 Mart 2020’de Starship, soruşturmanın sonuçlandığını ve Wonho’nun tüm suçlamalardan aklandığını doğrulayan bir açıklama yayınladı.
– 9 Nisan 2020’de Wonho, Highline Entertainment (Starship Entertainment’ın bir yan kuruluşu) ile solist ve yapımcı olarak sözleşme imzaladı.
– Wonho’nun ideal tipi: Ramyun’u iyi yapan biri. Evlilik hakkında soru sorulduğunda evlilikle ilgilenmediğini söyledi. “Evlenmekle ilgilenmiyorum. Küçük kardeşim biriyle evlenecek, bu yüzden ailem için bir sorun yok.”

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.