BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Hara

Koo Hara (구하라; Goo Hara olarak da romanize edilir ve tek başına Hara olarak bilinir) Güney Koreli bir şarkıcı ve oyuncuydu. KARA kız grubunun eski bir üyesiydi.
Solo çıkışını 21 Temmuz 2015’te Alohara (Can You Feel It?) adlı mini albümle yaptı.

Yaşamı

28 Haziran 2011’de Koo Hara’nın Yong Junhyung ile bir ilişki yaşadığı açıklandı. Çift iki yıllık flörtün ardından 27 Mart 2013 tarihinde ayrıldı.

Ekim 2018’de, rızası olmadan bir seks kaseti çektikten sonra kendisini şantaj yapmakla tehdit eden eski erkek arkadaşı ve kuaförü Choi Jong Bum’a karşı dava açtı. 29 Ağustos 2019 tarihinde, kendisine yöneltilen beş suçlamanın dördünden üç yıl ertelemeli bir yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı ancak seks kasetiyle ilgili suçlamadan beraat etti. Hara’nın yasal temsilcileri cezayı temyiz edeceklerini açıkladı.

26 Mayıs 2019’da, intihar girişiminin ardından evinde menajeri tarafından bilinci kapalı bir şekilde bulundu. Daha sonra hastaneye kaldırıldı ve iyileşti.

Ölümü

24 Kasım 2019’da, intihar girişiminin ardından Gangnam, Seul’deki evinde KST saatiyle akşam 6 sularında ölü bulundu.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Gwangju, Güney Kore’de doğdu
– Sunghee ayrıldıktan sonra 2008 yılında gruba katıldı.
– En sevdiği yemekler: Kore yemekleri, özellikle Kimchi jjigae, Pilav, Et
– En iyi arkadaşı Girls’ Generation’dan Jessica
– Eğer Hara şarkıcı olmasaydı, uçuş görevlisi olmak isterdi. Ancak, Hara uçuş görevlisi olmak için yeterince uzun değildi, bu yüzden bundan vazgeçti.
– Hara’nın 4 yakın teyzesi, 10 küçük kuzeni ve başka büyük kuzenleri var.
– Kendisinden büyük bir erkek kardeşi var.
– En sevdiği teyzesinden gelen bir mektubu her zaman cüzdanında taşıyor, çünkü bu ona güç veriyor.
– Hara çok sık mide ağrısı çekiyor. Jiyoung, yemek yerken Hara’nın sık sık kendisine dönüp “Jiyoung-ah, ablamın karnı çok ağrıyor” dediğini söyledi.
– O gerçekten açık sözlü. Ne düşünüyorsa onu söylüyor ve bu yüzden bazen kibirli olarak yanlış anlaşılıyor.
– Goo Hara 24 Kasım 2019 tarihinde vefat etti. Ölümü halen araştırılıyor, ancak bazı kaynaklar olası bir intihardan söz ediyor. Ölümünden altı ay önce intihar girişiminde bulunmuş ancak iyileşmişti.
– Hara’nın ideal tipi: “Tam olarak ideal bir tipim yok. Beni sevdikleri sürece sorun yok.”

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.