BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Gyuri

Park Gyuri (박규리; ya da kısaca Gyuri) Güney Koreli şarkıcı, oyuncu, MC ve Creative Kkot altında radyo DJ’i. Çoğunlukla 2016 yılında dağılmadan önce kız grubu KARA’nın lideri olmasıyla bilinir.

Kariyeri

1995-2001: Kariyer başlangıcı

Kang Ho Dong’un erkek kardeşinin kız arkadaşını canlandırdığı 1995 yapımı Today is a Nice Day dizisindeki ilk televizyon görünümüyle çocuk oyuncu oldu.

2001 yılında Ladies of the Palace adlı drama dizisinde Kim Jung Eun’un karakterinin genç versiyonu olarak yer aldı.

2007–2016: KARA

Gyuri, 29 Mart 2007 tarihinde KARA kız grubunun bir parçası olarak çıkış yaptı. Lider olarak seçildiği için, Yunanca bir kelime olan “Chara “dan “KARA” ismini buldu. Grup yıllar boyunca pek çok başarı gösterdi.

15 Ocak 2016’da DSP Media ile olan sözleşmesi sona erdi. “Üyeler şu anda farklı ajanslarda olsalar bile Kara dağılmayacak ve gelecekte yeni bir albümde işbirliği yapmayı umuyoruz” dedi.

2016’dan günümüze: Solo kariyer

20 Temmuz 2016’da kariyerine oyuncu olarak devam etmek üzere Motion Media’ya (daha sonra Dain Entertainment olarak bilinecek) katıldığı açıklandı. Aynı yıl tarihi drama Jang Yeong-Sil’de rol aldı.

16 Temmuz 2019’da, özel sözleşmesinin sona ermesinin ardından Dain Entertainment’tan ayrıldı.

2020’nin başlarında Creative Kkot’un resmi web sitesinde bir sanatçı olarak göründü ve ajansa katıldığını ima eden haberlerde ajans tarafından temsil edilmeye başlandı.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Seul, Güney Kore’de doğdu.
– Unutkandır, sık sık geçmişteki şeyleri ve en sevdiği şarkıların sözlerini unutur.
– Bir psikolog Gyuri’nin kişiliğinin bir kadından çok bir erkeğe benzediğini söyledi.
– KARA üyeleri Gyuri’yi birlikte olunması en utanç verici üye olarak seçti, özellikle de sık sık kendisinin güzel olduğunu veya Kara üyelerinin güzel olduğunu söylediği için.
– Ailesi onu çok destekliyor ve kişisel kararlarına saygı duyuyor.
– Gyuri yüksekten korkuyor.
– Nicole, Gyuri’nin aynada kendine bakmaktan asla yorulamayacağını söyledi.
– Gyuri “Lovers In Bloom “da (2017) oyunculuk yapıyor.
– Gyuri’nin ideal tipi: “İdeal tipim gençliğimdeki ile aynı. Aktör Jung Jae Young. Erkeksi, maço bir çekiciliği var ama yine de esprili bir imajı var. [Zor zamanlar geçirdiğimde bana sarılacak biri gibi bir imajı var. Dürüst olmak gerekirse, babam benim ideal tipim ve [Jung Jae Young] ona çok benziyor.”

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.