BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Lime

Chae Joo Hwa (채주화; eski adıyla Lime) Güney Koreli bağımsız rapçi, şarkıcı ve oyuncudur. HELLOVENUS kız grubunun eski bir üyesidir.

Kariyeri

2012: HELLOVENUS ile ilk çıkış

Lime sahne adını kullanarak 9 Mayıs 2012’de grubun ilk mini albümü Venus ile HELLOVENUS’un bir üyesi olarak çıkış yaptı.

2019: HELLOVENUS’un dağılması, oyunculuğa odaklanması

26 Nisan 2019’da Fantagio Music, HELLOVENUS’un yedi yılın ardından dağılacağını duyurdu. Ayrıca, Lime’ın ajansla olan sözleşmesini yenilemeyi hala tartıştığını açıkladılar.

12 Temmuz’da Fantagio, Lime’ın sözleşmesini yenilemeye karar verdiğini ve Chae Joo Hwa adlı yeni bir sahne adı altında aktris olarak faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

Hakkında diğer bilgiler

– Incheon, Güney Kore’de doğdu.
– Takma adı Haley’dir.
– Eğitim hayatı: Youngpa Kız Ortaokulu; Youngpa Kız Lisesi
– Hobileri yüzmek ve şarkı yazmaktır.
– Lime İngilizce konuşuyor.
– Lime ve BlackPink’ten Jennie arkadaştır.
– Lime neredeyse 9muses’tan Kyungri, WJSN’den Seola ve Exy ve Dalshabet’ten Woohee ile Viva Girls adlı bir grupta çıkış yapacaktı, ancak ajans iflas ettiği için çıkış yapamadılar.
– Lime, Apink’ten Bomi ile arkadaştır.
– 12 Temmuz 2021’de Fantagio, Lime’ın sözleşmesini yenilemeye karar verdiğini ve yeni bir sahne adı olan Chae Joo Hwa (채주화) altında bir oyuncu olarak faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.
– Mart 2022’de evleneceğini açıkladı. Nişanlısı kendisinden yaklaşık 10 yaş büyük bir iş adamı.
– Lime’ın ideal tipi B.A.P.’den HimChan.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.