BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Seunghyun

eski üye

Song Seung Hyun (송승현) Wooridle Company bünyesinde Güney Koreli müzisyen, şarkıcı ve aktördür. FTISLAND erkek grubunun eski bir üyesidir. Oh Won Bin’in ayrılmasının ardından 2009 yılında gruba katıldı.

Kariyeri

2019: FTISLAND’den ayrılış

24 Aralık’ta FNC Entertainment, Seung Hyun’un 31 Aralık’ta sona erecek özel sözleşmesinin ardından FTISLAND ile olan faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu. Sözleşmesinin sona ermesinin ardından, öncelikli olarak aktör olarak faaliyetlerine odaklanmaya karar verdi.

2020: Yeni şirket

7 Nisan’da Wooridle Şirketi Seung Hyun ile özel bir sözleşme imzaladıklarını duyurdu. Bir aktör olarak parlayabilmesi için ona tam destek vereceklerini de eklediler.

– Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu.
– Aktör Song Sehyun adında küçük bir erkek kardeşi vardır.
– Takma adı Sahte Maknae’dir.
– Eğitim Seul Sahne Sanatları Okulu; Kyunghee Cyber Üniversitesi
– Gitar ve piyano çalabiliyor.
– Hobileri yüzmek, internette sörf yapmak, badminton, futbol ve masa tenisi oynamaktır.
– En sevdiği renk sarıdır.
– Two Song Place’in bir üyesidir.
– Dizilerde rol almıştır: “Style” (2009 – cameo ep.6), “Investigator Alice 2” (2016).
– 24 Aralık 2019’da Instagram hesabı üzerinden aktör olarak yeni bir kariyere başlamak için gruptan ve plak şirketinden ayrıldığını duyurdu.
– Seunghyun’un ideal tipi: “Umarım 163 cm’den uzun değildir. Kısa ve sevimli bir kız istiyorum. Sarı ve pembe renkleri sevmesini istiyorum. Linkin Park ve Hoobastank’ı çok seviyorum, bu yüzden onun da bu tür müziklerden hoşlanması güzel olur.”

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.