BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

FTISLAND

Genel Bilgiler

F.T. Island (FT아일랜드; Five Treasure Island olarak da bilinir), FNC Entertainment altında imzalanan Güney Koreli bir K-pop erkek grubudur. Grup şu anda 3 üyeden oluşmaktadır: Hongki, Jaejin ve Minhwan. F.T. Island 7 Haziran 2007’de M! Countdown adlı televizyon programında yer aldı.

F.T. Island Japonya’daki ilk çıkışını 8 Haziran 2008’de “Prologue of F.T. Island: Soyogi” ile yaptı. Grup, 2011 yılında Oricon Albums Chart’ta zirveye yerleşen üçüncü Japonca stüdyo albümleri “Five Treasure Island “ın yayınlanmasının ardından ülkede tanınmaya başladı. Grup ayrıca 42 yıl sonra Oricon Günlük Listelerinde zirveye yerleşen ilk yabancı erkek grup oldu.

28 Ocak 2009’da Oh Won Bin’in gruptan ayrılacağı ve yerine FNC stajyeri Song Seung-hyun’un gitarist ve geri vokalist olarak geçeceği açıklandı. Yeni kadro değişiklikleriyle birlikte F.T. Island mini albümlerinin müziğini “Bad Woman” adlı şarkıyla yayınladı. Albümün tanıtımı SBS Inkigayo’da yapıldı. 

14 Mart 2019’da Jong-hoon gruptan ayrıldı ve eğlence sektöründen emekli oldu. “Burning Sun skandalına” karıştığı ortaya çıktı. 24 Aralık 2019’da Seunghyun’un 31 Aralık’ta sözleşmesinin sona ermesinin ardından F.T. Island ve FNC Entertainment’tan ayrılacağı açıklandı. Buna rağmen Hongki, Jaejin ve Minhwan plak şirketleriyle sözleşmelerini yeniledi. 

30 Eylül 2019’da Hongki zorunlu askerlik hizmetine başladı ve aynı zamanda askere giden ilk F.T. Island üyesi oldu. Zorunlu askerlik hizmetinden 18 Nisan 2021’de terhis oldu. Jaejin 21 Ocak 2020’de aktif asker olarak, Minhwan ise 24 Şubat 2020’de yedek asker olarak askere alındı.

Künye

Şu anki durumu: Ara Verdi
Bağlı olduğu şirket: Warner Music Japan
Çıkış tarihi: 7 Haziran 2007
Fandom adı: Primadonna
Resmi rengi: Günışığı Sarısı , Siyah
Çıkıştan ilk birinciliğe: 42 gün
En büyük üyesi: Lee Hongki
En küçük üyesi: Minhwan
Eski üyeler: Choi Jong Hoon , Seunghyun

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.