BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Hani

Hani (하니) SUBLIME altında Güney Koreli şarkıcı ve oyuncudur. EXID kız grubunun ve onun alt birimi SoljiHani’nin bir üyesi ve Jenna (제나) adıyla da Cotton Candy proje kız grubunun bir üyesidir.

Kariyer

2012: EXID ile ilk çıkış

EXID’in bir üyesi olarak 16 Şubat 2012’de grubun ilk dijital single’ı “Holla” ile çıkış yaptı.

2019: Banana Culture’dan ayrılış

12 Mayıs’ta Banana Culture bir açıklama yaparak EXID üyelerinin sözleşmelerinin Mayıs ayı sonunda sona ereceğini, Jeonghwa ve Hani’nin sözleşmelerini yenilememe kararı aldıklarını açıkladı. Ayrıca, şirketle devam etmemelerine rağmen grubun dağılmayacağını, ayrılan üyelerin kendi bireysel kariyerlerine sahip olma fırsatı bulana kadar bir araya girecekleri bildirildi. Grup 15 Mayıs’ta We mini albümüyle geri dönüş yaptı.

30 Mayıs’ta Jeonghwa ve Hani hayranlarına birer mektup yayınlayarak “Me & You” promosyonlarının sona ermesinin ardından şirketten ayrıldıklarını doğruladı.

11 Ekim’de Hani’nin Sublime Artist Agency ile özel bir sözleşme imzaladığı doğrulandı.

Kişisel yaşam

İlişki

1 Ocak 2016 tarihinde yerel haber kaynağı Dispatch, Hani ve JYJ’den Xiah Junsu’nun çıktığını bildirdi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde haber C-JeS Entertainment tarafından doğrulandı.

13 Eylül 2016’da çiftin yoğun programları nedeniyle ayrıldıkları ortaya çıktı.

29 Haziran 2022’de WIKITREE tarafından Hani’nin bir psikiyatrist ve şovmen olan Yang Jae Woong ile ilişkisi olduğu bildirildi. Daha sonra SUBLIME tarafından resmi açıklamalarında doğrulandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.