BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Woohee

Woohee (우희) şu anda Fly Up Entertainment altında Güney Koreli bir şarkıcı ve oyuncudur. Dalshabet kız grubunun üyesi ve UNI.T proje kız grubunun eski bir üyesidir.
The Unit adlı hayatta kalma programında yarışmacıydı.

Kariyer

Çıkış öncesi

2012 yılında Woohee, Medialine çatısı altında yedi üyeli bir kız grubu olan VIVA Girls’ün kadrosunda yer aldı. Ancak, mali sorunlar nedeniyle grup hiçbir zaman çıkış yapamadı. Grubun diğer üyeleri arasında Gyeongree, Hyoeun, Lime, Soyumi, SeolA ve EXY vardı.

2012: Dalshabet ile ilk çıkış

Viki’nin ayrılmasının ardından 25 Mayıs 2012’de Woohee, Dalshabet’in en yeni üyesi olarak duyuruldu. Bir üye olarak ilk çıkışını 6 Haziran 2012’de grubun ilk tam uzunluktaki albümü Bang Bang ile yaptı.

2017-2018: The Unit, UNI.T

Ekim 2017’de, diğer üye Serri ile birlikte hayatta kalma programı The Unit’te yarışmacı oldu. Finalde 7. sırada yer aldı ve böylece UNI.T’nin bir üyesi oldu. Grup resmi olarak 18 Mayıs 2018’de ilk mini albümleri Line ile çıkış yaptı.

UNI.T, ikinci mini albümleri Begin with the End’in yayınlanmasının ardından 12 Ekim 2018’de dağıldı.

5 Aralık 2018’de Happy Face Entertainment, Woohee’nin sözleşmesini yenilememeye karar verdikten sonra ajanstan ayrılacağını duyurdu.

2019: Yeni ajans

20 Ocak 2019’da Fly Up Entertainment, Woohee’nin oyuncu olarak faaliyetlerine odaklanacağı bir ajansla anlaştığını duyurdu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.