BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Jiyul

Jiyul (지율) şu anda Jellyfish Entertainment bünyesinde bulunan Güney Koreli bir aktris ve şarkıcıdır. Dalshabet kız grubunun bir üyesidir.

Kariyer

2011-2015: Dalshabet

Jiyul, 6 Ocak 2011’de grubun ilk mini albümü Supa Dupa Diva ile Dalshabet’in bir üyesi olarak çıkışını yaptı.

2013 yılında ayak bileğinden sakatlanan Jiyul, 26 Ekim’de düzenlenen WAPOP K-Dream Konseri’nde sahne alan Dalshabet’in geri kalanına katılamadı.

Aralık 2015’te Jiyul, Happyface Entertainment ile olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından ajans ve Dalshabet ile yollarını ayırmaya karar verdiğini samimi bir mektupla açıkladı.

2016’dan günümüze: Oyunculuk kariyeri, Dalshabet’e dönüş

19 Ekim 2016’da Jellyfish Entertainment, Jiyul’un ajansla anlaştığını duyurdu. Daha sonra şirketin kış projesi olan “Jelly Box Jelly Christmas 2016 “ya katıldı.

2 Eylül 2019’da Dalshabet üyeleri 29 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Seul’de bir fotoğraf sergisi ve mini konser düzenleyeceklerini ve mini konserin etkinliğin son gününde gerçekleştirileceğini duyurdu. Etkinliğin adının grubun yedinci single’ı “Be Ambitious” olduğu açıklandı. Jiyul ve Kaeun etkinliğe katılmak için grupla yeniden bir araya geldi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.