BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Suhyeon

Suhyeon (Hangul: 수현; Suhyun veya Su Hyun olarak da stilize edilir) MYSTIC Story altında Güney Koreli bir şarkıcıdır. Billlie adlı kız grubunun ana vokalistlerinden ve baş dansçılarından biridir.

Solo sanatçı olarak tanıtım yaparken Suhyeon tam adı olan Kim Su Hyun’u kullanmaktadır.

Kariyer

2016: Produce 101

Suhyeon ilk olarak hayatta kalma-gerçeklik programı Produce 101’de yarışmacı olarak yer aldı. Programın beşinci bölümünde 69. sırada yer aldıktan sonra elendi. Daha sonra 1. Sezonda oy manipülasyonunun kurbanı olan 2 yarışmacıdan biri olduğu ortaya çıktı.

2017-2018: MIXNINE, İlk oyunculuk deneyimi

Ekim 2017’de hayatta kalma-gerçeklik programı MIXNINE’da yarışmacı oldu. Son bölüme kadar başarılı oldu, ancak erkek takımı kız takımına karşı kazanınca elendi ve sonuçta çıkış yapamadı.

Suhyeon ayrıca 2017 yılında Girls’ Generation 1979 adlı dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşadı.

2019-2020: Solo Çıkış, MYSTIC Rookies

Suhyeon, 29 Haziran 2019’da ilk dijital single’ı “Around The World” ve A-Teen’de canlandırdığı karakteri sergileyen eşlik eden müzik videosuyla solist olarak ilk çıkışını yaptı. Aynı gün, şarkının canlı bir versiyonu MYSTIC Story’nin YouTube kanalında yayınlandı.

18 Şubat 2020’de MYSTIC Rookies stajyer grubunun bir üyesi olduğu açıklandı.

2021: Billlie ile çıkış

4 Ekim 2021’de Suhyeon, Billlie’nin dördüncü üyesi olarak onaylandı. Grup, 10 Kasım’da ilk mini albümleri The Billage of Perception : Chapter One ile çıkış yaptı.

Kişisel Yaşam

Aile

Suhyeon anne ve babasının iki çocuğundan biridir; bir erkek kardeşi vardır.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.