BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Sheon

Sheon (Hangul: 션) şu anda MYSTIC Story altında Güney Koreli bir şarkıcı ve rapçidir. Billlie kız grubunun ana dansçılarından ve baş rapçilerinden biri olmasının yanı sıra BugAboo’nun eski bir çıkış yapmadan önceki üyesidir.

Kariyer

2019-2020: ISE

7 Mart 2019’da Sheon (o zamanki tam adıyla Kim Suyeon) bir A Team Entertainment stajyeri ve çıkış öncesi kız grubu ISE’nin (şimdi BugAboo) bir üyesi olarak açıklandı.

Ağustos-Ekim 2021: Girls Planet 999

Ağustos 2021’de, Mnet’in reality-survival programı Girls Planet 999’da MYSTIC Story’yi temsil ettiği yarışmacı olarak duyuruldu. Final bölümünde 10. sırada yer aldı ve böylece Kep1er ile çıkış yapamadı.

Ekim-Aralık 2021: Billlie’ye eklenme, ilk çıkış

26 Ekim’de MYSTIC Story, Suyeon’un Billlie’ye katılmasını “olumlu değerlendirdiklerini” açıkladı. Daha sonra 18 Kasım’da MYSTIC Story, Sheon sahne adıyla gruba katıldığını duyurdu. Grupla ilk performansı 27 Kasım’da Show! Music Core. Sheon’un gruba ilk müzikal katkısı 14 Aralık’ta “The Collective Soul and Unconscious: Snowy Night” dijital single’ının yayınlanmasıyla geldi.

Kişisel Hayatı

Aile

Sheon ailesinin tek çocuğudur. Evde Howl adında evcil bir kaniş köpeği var.

Eğitim

Sheon, 11 Şubat 2022’de Uygulamalı Müzik Bölümü öğrencisi olduğu Hanlim Multi Arts School lisesinden mezun oldu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.