BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Cha Eunwoo

Lee Dong Min (이동민; d. 30 Mart 1997), daha çok bilinen sahne adıyla Cha Eunwoo (차은우),  Güney Koreli erkek grubu ASTRO’nun bir üyesidir.

2013-2015: Çıkış öncesi

Cha Eunwoo 2013 kışında Moonbin ile birlikte Güney Koreli pizza zinciri Mr Pizza tarafından düzenlenen “Fantagio iTeen Promotional Model Audition “a katıldı. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında My Brilliant Life filminde küçük bir rolle gerçekleştirdi. Aynı yıl KBS’nin Hallyu Star & Gangnam Style programında yer aldı: Trainee Interview’da JinJin, Moonbin ve Rocky ile birlikte yer aldı. Ayrıca 2014-2015 yılları arasında Koreli kozmetik şirketi Shara Shara’nın yüzü olarak rol aldı.

Cha Eunwoo, 17 Şubat 2015 tarihinde Fantagio iTeen Photo Test Cut aracılığıyla resmi olarak tanıtılan dördüncü stajyer oldu. Çıkışından önce, grup arkadaşlarıyla birlikte To Be Continued adlı web dramasında rol aldı.

2016-günümüz: Astro ile çıkış, solo etkinlikler ve artan popülerlik

Cha Eunwoo 23 Şubat 2016’da altı üyeli ASTRO erkek grubunun bir parçası olarak Spring Up ile çıkış yaptı. Sırasıyla Ağustos ve Eylül aylarında Chuseok özel varyete şovları Replies That Make Us Flutter ve Boomshakalaka’ya katıldı. Daha sonra Show! Music Core’da Kim Sae Ron ve Lee Soo Min ile birlikte sunuculuk yaptı ve 2016’dan 2018’e kadar programın sunuculuğunu üstlendi. Aynı yıl My Romantic Some Recipe adlı web dramasında rol aldı.

Cha Eunwoo 2017 yılında KBS2 draması Hit the Top ve web draması Revenge Note’da rol aldı.

Cha Eunwoo 2018’de web draması Top Management’ta rol aldı. Aynı yıl, televizyondaki ilk başrolü olan JTBC romantik komedi dizisi My ID is Gangnam Beauty’de rol aldı.

2019 yılında, Shin Se Kyung ile birlikte tarihi drama Rookie Historian Goo Hae Ryung’da rol aldı. Dramadaki çalışmasıyla, 2019 MBC Drama Ödülleri’nde Çarşamba-Perşembe Dramasında Bir Aktör için Mükemmellik Ödülü ve Shin Se Kyung ile En İyi Çift Ödülü’nü kazandı.  Temmuz 2019’da Cha Eunwoo’nun Ekim ayında Asya genelinde Just One 10 Minute başlıklı ilk hayran buluşmasını gerçekleştireceği duyuruldu.  Aralık 2019’da Joy, Lee Sang Yoon, Yoo Seon Ho ve Seo Jang Hoon ile birlikte yeni varyete programı Handsome Tigers’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı açıklandı.

Nisan 2020’de Cha, Master in the House’a sabit oyuncu olarak katıldı. 2020 SBS Eğlence Ödülleri’nde, gösteriye katılımından dolayı Çaylak Ödülü aldı. Aralık ayında, aynı adlı webtoon’un bir uyarlaması olan tv draması True Beauty’de rol aldı. Dizide, başkalarına ilgi duymayan “mükemmel” bir adam olan Lee Su Ho’yu canlandırıyor.

Cha, Haziran 2021’de Just One 10 Minute ~Into You~ adlı ikinci hayran buluşmasını gerçekleştirdi. Aynı yıl, diğer işlerine odaklanmak için 177. bölümden sonra şovdan çekilmeden önce Master in the House’da son kez göründü. Ayrıca 2021 yapımı Decibel filminde Kim Rae Won, Lee Jong Suk ve Lee Sang Hee ile birlikte rol alacak.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.