BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Taehyun

eski üye

Nam Tae Hyun (남태현), P&B Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve aktördür. South Club erkek grubunun bir üyesi ve WINNER’ın eski bir üyesidir.

Kariyer

Çıkış öncesi: WIN: Who Is Next ve WINNER TV

2011 yılında Tae Hyun bir seçme aracılığıyla YG Entertainment’ta stajyer olarak işe alındı. 2011’de YG Family Concert’de yedek dansçı olarak sahne aldı.

2013 yılında, WIN: Who Is Next adlı reality programında, WINNER olarak çıkış yapan “A Takımı “nda stajyer olarak yarıştı. Yarışmada kullanılan şarkılardan ikisinin bestesini ve sözlerini birlikte yazdı. Aynı yıl, o zamanki ajans arkadaşı Taeyang’ın “Ringa Linga” için çektiği müzik videosunda yer aldı. Aralık ayında, o ve WINNER’ın geri kalanı Mnet’te yayınlanan kendi varyete programları WINNER TV’de yer aldı.

Kişisel yaşam

İlişkisi

22 Nisan 2019 tarihinde, içeriden bir kaynak tarafından yakın zamanda şarkıcı ve oyuncu Jang Jae In ile çıkmaya başladığı bildirildi. Buna yanıt olarak ajansı, tvN’in yaklaşan draması “Studio Vibes” için çekimler yaparken ilişkilerini ilerlettiklerini doğruladı.

6 Haziran’da Jang Jae In, Instagram’a bir dizi gönderi yükleyerek onu aldatmakla suçladı. Ertesi gün Tae Hyun suçlamalara yanıt verdi. Şu anda işleri yoluna koyduğunu ve en kısa zamanda bir özür ve açıklama yayınlayacağını söyleyen bir açıklama yayınladı.

20 Ağustos 2022’de Heart Signal 3 oyuncularından Seo Min Jae Instagram’da Nam Tae Hyun ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve Nam Tae Hyun’u meth kullanmak ve kendisini taciz etmekle suçladı. Kısa süre sonra gönderiyi silmesine rağmen, Seul Yongsan Polis Karakolu 21 Ağustos’ta Nam Tae Hyun hakkındaki iddiaları soruşturmaya başladıklarını duyurdu. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Seo Min Jae Instagram üzerinden bir açıklama yaparak, ilk paylaşımını yazarken bir psikiyatrist tarafından reçete edilen ilaçların etkisi altında olduğunu ve erkek arkadaşı Nam Tae Hyun ile yaşadığı bir kavga nedeniyle yanlış iddialarda bulunduğunu açıkladı. Nam Tae Hyun da bunun sevgililer arasında bir kavga olduğunu ve o zamandan beri aralarının iyi olduğunu doğruladı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Güney Kore’nin Hanam kentinde doğdu.
– Nam Dong-hyun adında küçük bir erkek kardeşi vardır.
– YG Entertainment’a 2011 yılında özel bir seçme ile alındı.
– Hobileri müzik bestelemek ve şarkı sözü yazmaktır.
– Japonca konuşabiliyor.
– Sol kolunda “Jean Michel Basquiat” yazan bir dövme ve sol bileğinde “Stay Gold” yazan bir dövme var.
– Gruptan 26 Kasım 2016 tarihinde ayrıldı. Nam Tae Hyun’un gruptan ve ajanstan ayrılması, YGE’nin bildirilen zihinsel sağlık sorunları nedeniyle ara verdiğini duyurmasının ardından geldi.
– YG Ent.’ten ayrıldıktan sonra kendi ajansı South Buyers Club’ı kurdu.
– 26 Mayıs 2017’de yeni kurduğu grubu South Club ile yeniden sahneye çıktı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.