BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Momo

Momo (모모), JYP Entertainment bünyesinde çalışan Japon şarkıcı, rapçi, dansçı ve söz yazarıdır. TWICE kız grubunun ana dansçılarından biridir.

Kariyer

2015: SIXTEEN, TWICE, tartışma

5 Mayıs 2015’te JYP’nin en yeni hayatta kalma programı SIXTEEN’de yarışmacı oldu. Ne yazık ki, 6. bölümde, diğer yarışmacılara kıyasla nispeten zayıf vokalleri nedeniyle elendi. Ancak JYP, eğitmenler ve A&R ekibiyle birlikte oy birliğiyle aldığı kararla onu geri aldı ve final kadrosuna dahil etti. 20 Ekim 2015’te ilk mini albümleri The Story Begins ile resmi olarak çıkış yaptılar.

Hayranların bu kararın arkasındaki nedenlere şüpheyle yaklaşmasıyla tartışmalar ortaya çıktı. Daha sonra JYPE’den bir temsilci “Momo dans ve performans konusunda olağanüstü. TWICE’ı gerçekten tamamlamak için harika bir katkı olacağına inandık.” açıklamasını yaptı.

Final bölümünün ertesi günü JYPE, Tzuyu ve Momo’nun grubun son kadrosuna eklenmesiyle ilgili kısa bir açıklama yayınladı: “Seçim sürecini net bir şekilde anlatamadığımız için özür dileriz ve bunu bir kez daha ayrıntılı olarak açıklamak isteriz. Final üyesi olarak seçilmenin koşulu izleyici ve seyirciler tarafından yapılan oylamalardı. Ancak, final bölümüne yaklaşırken, resmi olarak seçilen yedi üyenin arzulanan bir şeyi bırakabileceğini düşündük. Bu nedenle, yedi üyeye ek olarak, bir üyenin yalnızca izleyicilerin görüşlerinden (Tzuyu) ve bir üyenin de yalnızca Park Jin Young’un görüşlerinden (Momo) eklenmesine karar verdik.”

2016: Hit the stage

24 Haziran’da bir Mnet temsilcisi Momo’nun Mnet’in en yeni hayatta kalma programı Hit the Stage’de yarışmacı olarak yer alacağını doğrulayan bir açıklama yaptı.

Kişisel yaşam

İlişki

1 Ocak 2020’de yerel haber kaynağı Market News, Momo ve Super Junior’dan Heechul’un çıktığını bildirdi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde haberler her iki ajans tarafından da doğrulandı.

8 Temmuz 2021’de JYP Entertainment ve Label SJ, ikilinin yoğun programları nedeniyle ayrıldığını doğruladı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Kyōtanabe, Kyoto, Japonya’da doğmuştur.
– Hana adında bir ablası var (Momo’dan 2 yaş büyük)
– JYP Entertainment, onun ve ablasının bir dans videosunu gördükten sonra onu keşfetti.
– Seçmeleri 13 Nisan 2012’de geçti. Ancak ablası başaramadı.
– Momo SIXTEEN’in 6. bölümünde elendi, ancak J.Y.Park dans becerileri nedeniyle onu Twice’ın bir üyesi olarak eklemeye karar verdi.
– Momo Japonca’da Şeftali anlamına geliyor.
– Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, Jihyo, Mina, Chaeyoung ve Tzuyu J.Y. Park’ın “Fire” M/V’sinde yer aldı.
– Onu temsil eden renk Pembe.
– Ablasını takip etmek istediği için 3 yaşındayken dans dersleri almaya başladı.
– O büyük bir yemek aşığı. Özellikle jokbal’ı seviyor.
– Oyuncak bebekleri/oyuncakları seviyor.
– Momo’nun ailesinin Petco, Pudding ve Lucky adında 3 köpeği var (hepsi dişi).
– GOT7’nin “Stop Stop It” MV’sinde, Junho’nun “Feel” (Japonca) MV’sinde, miss A’nın “Only You” MV’sinde, Wooyoung’un “Rose” (Japonca) MV’sinde, Heechul’un ve Min Kyung Hoon’un “Sweet Dream” MV’sinde yer aldı.
– Ocak 2020’de Momo’nun Super Junior’dan Heechul ile çıktığı açıklandı.
– Momo, TC Candler 2020’nin en güzel 100 yüzü listesinde 34. sırada yer aldı.
– 8 Temmuz 2021’de Momo ve Heechul’un yoğun çalışma programları nedeniyle ayrıldıkları doğrulandı.
– Momo’nun ideal tipi: İyi beslenen (ama aşırı kilolu olmayan) biri.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.