BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

L.Joe

eski üye

Byung Hun (병헌), eski adıyla L.Joe (엘조), The Kim Company bünyesinde Güney Koreli rapçi, şarkıcı ve aktördür. TEEN TOP erkek grubunun eski bir üyesidir.

Kariyer

2010-2017: TEEN TOP

Byung Hun, o zamanki sahne adıyla L.Joe, TEEN TOP’ın bir üyesi olarak 9 Temmuz 2010 tarihinde ilk single albümleri “Come Into The World” ile çıkış yaptı.

9 Şubat 2017’de, L.Joe’nun kişisel faaliyetleriyle ilgili olarak ajansla yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle TOP Media ile olan sözleşmesinin feshini talep ettiği ortaya çıktı. 15 Eylül 2017’de TOP Media, L.Joe’ya karşı sözleşme ihlali nedeniyle tazminat davası açtıklarını duyurdu. 16 Mayıs 2018’de TOP Media, iki tarafın karşılıklı anlaşmaya varmasının ardından davayı geri çektiklerini açıkladı.

2018-günümüz: Oyunculuk kariyeri

TEEN TOP’tan sonraki ilk önemli oyunculuk rolü tvN’in 2018 draması Let’s Eat 3’tür. O zamana kadar sahne adını gerçek adı Lee Byung Hun’dan türetilen Byung Hun olarak değiştirmişti. SBS draması Nokdu Flower’daki bir sonraki rolünü duyurduktan sonra Şubat 2019 civarında oyunculuk ajansı The Kim Company’ye katıldı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Gunsan, Kuzey Jeolla Eyaleti, Güney Kore’de doğdu.
– Ailesi: Kendisinden beş yaş büyük Lee Kyung Hun adında bir ağabeyi vardır.
– Beş yıl boyunca Oregon’da yaşadı (12 yaşındayken gitti ama 17 yaşında geri döndü).
– İyi derecede İngilizce biliyor, piyano çalıyor ve müzik besteliyor.
– Amerika’da yaşarken Korece adı olan Lee Byeonghyun’u kullandı, ancak çevresindeki insanlar ona Joe lakabını taktı.
– Sahne adı olan L.Joe, Lee (soyadı) ve Joe (İngilizce adı) anlamına gelmektedir.
– ‘Grandpas Over Flowers Investigation Team’ (2014 – ep 7), ‘Missing Noir M’ (2015 – ep. 7), ‘Entertainer’ (2016), ‘Let’s Eat 3’ (2018), ‘A Pledge to God’ (2018), ‘Nokdu Flower’ (2019), ‘Class of Lies’ (2019), ‘Melting Me Softly’ (2019), ‘When My Love Blooms’ (2020) drama dizilerinde rol aldı.
– Şubat 2017’de L.Joe, T.O.P Media’dan sözleşmenin feshi için başvuruda bulundu ve TEEN TOP’tan ayrıldı. (Görünüşe göre TEEN TOP’tan ayrılıp solo bir kariyer yapmaya karar verdi, ancak şirket solo faaliyetlerine / tanıtımlarına bazı sınırlamalar getirdi, bu yüzden T.O.P Media’dan ayrılmaya karar verdi).
– L.Joe bir aktör olmayı amaçladığını ancak bunun yerine bir idol grubuna yerleştirildiğini belirtti.
– Top Media’dan ayrıldıktan sonra THE KIM COMPANY ile anlaştı.
– Şu anda bir aktör.
– L.Joe’nun ideal tipi 4Minute’dan HyunA. (Aslında aynı okula gittiler ama birbirlerini sık sık görmediler).

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.