BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Moonbyul

Moon Byul (Korece: 문별) Güney Koreli rapçi, şarkıcı-söz yazarı ve RBW altında oyuncudur. MAMAMOO kız grubunun ve alt birimi MAMAMOO+’ın bir üyesi ve Girls Next Door proje kız grubunun eski bir üyesidir.
Solo çıkışını 23 Mayıs 2018’de “Selfish” adlı dijital single ile yaptı.

Kariyer

2014: MAMAMOO

Moon Byul MAMAMOO ile ilk çıkışını 18 Haziran’da Hello adlı mini albümle yaptı.

2017: Girls Next Door

KBS varyete programı Idol Drama Operation Team’e katıldı ve program tarafından oluşturulan Girls Next Door adlı kız grubunun proje grubunun bir parçası oldu.

2018: Solo çıkış

23 Mayıs’ta “Selfish “i yayınlayarak solo çıkışını yaptı. Dijital single’ın “Selfish” adlı şarkısında Seulgi de yer alıyor.

2020: Dark Side of the Moon

Moon Byul yaklaşan mini albümü Dark Side of the Moon’un yayın öncesi parçası olarak 4 Şubat’ta “Weird Day “i yayınladı. Mini albüm 14 Şubat’ta yayımlandı. Albüme adını veren parça “Eclipse”, aydınlık ve karanlık taraf arasındaki bir savaşı anımsatıyor.

2021-2022: 6equence, “C.I.T.T (Cheese in the Trap)”

7 Aralık 2021’de Moon Byul’un yeni mini albümü 6equence’i 19 Ocak 2022’de yayınlayacağı duyuruldu. Albümde, sırasıyla 13 Aralık ve 30 Aralık’ta yayınlanan iki ön yayın parçası “G999” ve “Shutdown” yer alıyor.

29 Mart 2022’de RBW, Moon Byul’un Nisan ayında geri dönüş yapmaya hazırlandığını doğruladı. 12 Nisan’da Moon Byul’un 28 Nisan’da yayınlanacak ilk single albümü “C.I.T.T (Cheese in the Trap)” için bir program teaserı yayınlandı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Güney Kore’nin Bucheon kentinde doğdu.
– Kendisinden küçük 2 kız kardeşi vardır (Moon Seulgi, 1996 doğumlu ve Moon Yesol, 2004 doğumlu).
– Moonbyul başlangıçta vokalist olmak için seçmelere katılmıştı ancak bunun yerine rapçi olmak için değişti.
– BTOB’dan Minhyuk ve EXO’dan Xiumin’e benzerliğiyle dikkat çekti (Super Junior’dan Eunhyuk onu “peruklu Xiumin” olarak görüyor)
– “Piano Man” için rap’ini yazdı ve Phantom’dan Hanhae ile birlikte “Mr. Ambiguous” için rap’inin yazılmasına yardımcı oldu.
– “Mr. Ambiguous” için koreografi hazırladı.
– Verbal Jint ile işbirliği yapmak istiyor.
– MAMAMOO Immortal Songs’a katıldığında, rap bölümlerini orijinal olarak orada olmadıkları için kendisi yazdı.
– Daebak, Haengeoon, Keongang ve Janggu adında 4 köpeği var.
– Moonbyul ve Solar hız trenlerinden korkuyor.
– Moonbyul, Red Velvet’ten Seulgi yakın arkadaşlar.
– Moonbyul’un 6 dövmesi var.
– Moonbyul kendi jenerasyonunun en çok tanınan kadın idolüdür, 98’den fazla şarkıya imza atmıştır
– Moonbyul “King of Masked Singer “da Swan olarak yer aldı.
– Moonbyul, diğer 6 kadın idolle birlikte bir TV programı olan “Idol Drama Operation Team “de yer aldı. Girls Next Door adında 14 Temmuz 2017’de çıkış yapan 7 üyeli bir kız grubu oluşturdular.
– Güncelleme: Eskiden Wheein ile aynı odayı paylaşıyordu. (Um Oh Ah Yeh döneminden sonra hepsi taşındı ve şimdi kendi yerleri var).
– Moonbyul’un İdeal Tipi: “Gong Yoo sunbaenim’den gerçekten hoşlanıyorum. Dinozor yüzlü tipleri ve geniş omuzlu erkekleri, beni tek seferde kavrayıp sarılabilecek erkekleri seviyorum”.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.