BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Yeseo

Yeseo (예서), tam adıyla Kang Yeseo (Korece: 강예서; Çince: 姜睿序; Japonca: カン・イェソ), 143 Entertainment altında Güney Koreli bir şarkıcı ve oyuncudur. Proje kız grubu Kep1er’in bir üyesi, kız grubu Busters ve çocuk grubu CutieL’in eski bir üyesi ve Pritti’nin çıkış öncesi üyesidir.

Kariyeri

2010–2013: CutieL

17 Aralık 2010’da Yeseo, CutieL adlı çocuk kız grubunun bir üyesi olarak ilk dijital single’ları “Christmas Carol” ile çıkış yaptı.

2014: Pritti

Yeseo 2014 yılında IN Entertainment’ın stajyeri oldu ve yakında çıkacak olan çocuk kız grubu Pritti’de çıkış yapacaktı. Ancak, açıklanmayan nedenlerden dolayı aynı yıl Pritti’nin çıkışından önce ayrıldı.

2019–2020: Busters

Yeseo, Ocak ayında Minjung’un ayrılmasının ardından 1 Şubat 2019 tarihinde JTG Entertainment ve Marbling E&M’in kız grubu Busters’a en yeni baş vokalist olarak katıldı. İlk mini albümleri Pinky Promise için bir ön yayın single’ı olan ilk dijital single’ları “Starlight “ın 11 Temmuz 2019’da yayınlanmasıyla Busters’ın bir üyesi olarak resmen çıkış yaptı.

6 Ağustos 2020’de Marbling E&M, Busters’ın yakın gelecekte oyunculuk ve diğer yayın faaliyetlerine odaklanmadan önce grup faaliyetlerini bitirmek için Yeseo, Chaeyeon ve Jisoo ile birlikte bir ara vereceğini ve yeniden organize olacağını duyurdu.

2021–2022: 143 Entertainment, Girls Planet 999, Kep1er

29 Nisan 2021’de 143 Entertainment, sosyal medya hesaplarında Yeseo’nun fotoğraflarını yayınlayarak ajansları altında stajyer olduğunu doğruladı.

7 Temmuz 2021’de, Mnet’in en yeni reality şovu Girls Planet 999’da diğer katılımcı stajyerlerle birlikte prolog fragmanı aracılığıyla gelecek yarışmacı olarak onaylandı. Resmi profili 17 Temmuz 2021’de yayınlandı. Program 6 Ağustos’ta yayınlanmaya başladı ve 22 Ekim’de sona erdi. Şovun finali sırasında, genel olarak 6. sırada yer aldığı açıklandı ve böylece Kep1er’in bir üyesi oldu.

3 Ocak 2022’de ilk mini albümleri First Impact’in yayınlanmasıyla gruptaki ilk çıkışını yaptı.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Incheon, Güney Kore’de doğdu.
– Ailesi: Anne, Baba, Ağabey.
– Hobileri çizim yapmak, web çizgi filmleri okumak ve film izlemektir.
– En sevdiği renk açık mor.
– En sevdiği hayvan bir köpek yavrusu.
– En sevdiği şeylerden bazıları naneli çikolata, defter, kitap, bahar, güneşli ve serin rüzgarlı hava, daldırma sos, telefonla arama, deniz ve kızarmış tavuk.
– Stres gidericisi uyumaktır.
– Çekici yönünün tavşan gözleri olduğunu düşünüyor.
– Rol Modeli: Ebeveynleri.
– En sevdiği üç yemek türü soğuk fasulye çorbası eriştesi, domatesli baharatlı deniz mahsullü erişte ve domuz omurgalı güveç.
– Nefret ettiği üç yiyecek ise patlıcan, midye ve denizanasıdır.
– Takma adları The-Last-Yeseo, Ye-chin ve Ye-jjin’dir.
– O ve Huening Bahiyyih, Lila Sanat Lisesi’ne devam etmektedir.
– Eski bir Girls Planet 999 yarışmacısı olan Chaeyun ile sınıf arkadaşıdır.
– Parmak eğitiminde iyidir ve bu nedenle sağ elindeki parmağı çok esnektir.
– Çocukluğundan beri birçok dizi ve filmde rol aldı, bunlardan bazıları Fighting Family (2012), Miracle in Cell No. 7 (2013), Sprout (2013), One Step (2017), Diary of a Prosecutor (2020).
– TG Entertainment ve 1 Şubat 2019’da katıldığı Marbling E&M Inc. bünyesindeki Busters Beta’nın eski bir üyesidir.
– CutieL adlı çocuk kız grubunun bir üyesiydi.
– En çok Running Man’de görünmek istiyor çünkü küçüklüğünden beri onu seviyor.
– Hayranlarıyla hayran işaretleri yapmak istiyor.
– En sevdiği şeyler erişte, filmler, üyeler, aile, çizim ve hayranlar.
– Böceklerden nefret ediyor.
– Girls Planet 999’daki sloganı “Bir mücevher gibi parıldayan güzel YE SEO” idi.
– GP999 finallerinde 770,561 puan toplamıştır.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.