BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Saerom

Lee Saerom (이새롬) Pledis Entertainment altında Güney Koreli bir şarkıcıdır. fromis_9 adlı kız grubunun lideridir.

Geçmiş

Erken Dönem Yaşam

Lee Sae-rom (이새롬) 7 Ocak 1997 tarihinde Suwon, Güney Kore’de doğdu.

2013: Kariyer Başlangıçları

Saerom ilk olarak amatör bir oyuncu ve yarışmacı olarak  çeşitli televizyon programlarında yer aldı. Daha sonra BEAST & APINK’in “5! My Baby” MV’si gibi müzik videolarında yer aldı.

2015: Mezuniyet

Saerom 2015 yılında Hanlim Multi Art High School Uygulamalı Müzik Bölümü Rozeti’nden mezun oldu. Şu anda Dongduk Kadın Üniversitesi’ne (Yayıncılık Bölümü) kayıtlıdır ancak fromis_9’un faaliyetlerine odaklanmak için üniversiteye ara verdiğine inanılmaktadır.

2017: İdol Okulu

Saerom Idol okuluna katıldı ve görselliği ve müzik ve oyunculuk sektörlerindeki eski deneyimiyle hemen dikkat çekti. Toplamda 71,037 oy alarak üçüncü oldu ve fromis_9’un bir üyesi haline geldi. Yaşı ve sektördeki deneyimi nedeniyle grubun kaptanı (lider için kullanılan terim) olarak seçildi. fromis_9’un çıkışından kısa bir süre önce grup “Glass Shoes” başlıklı bir tanıtım single’ı yayınladı. Bu süre zarfında Saerom, Amos Hair için bir fotoğraf çekimi ile ilk modellik çıkışını yaptı.

2018’den Günümüze: fromis_9

Saerom, 24 Ocak 2018’de mini albüm To ile fromis_9’un kaptanı olarak çıkış yaptı. Heart. Grup daha sonra To. Day adlı ikinci bir mini albüm ve daha sonra grubun en popüler parçası LOVE BOMB’un yer aldığı From.9 adlı bir single albüm yayınladı. Fromis_9, From.9 ile bir sonraki albümleri FUN FACTORY arasında sekiz aylık bir ara verdi. Bu süre zarfında Saerom, grup üyesi Seoyeon ile birlikte Lee Gi-kwang’ın Dream şarkısına koreografi yaptıkları bir Flaylist performansında yer aldı. Bu, Saerom’un dans yeteneğinin yanı sıra performansındaki ikiliğe de dikkat çekti ve fromis_9’un müzik tarzıyla zıt olan daha olgun bir yönünü gösterdi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.