BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

E:U

E:U (이유), K-pop kız grubu EVERGLOW’un ana rapçisi, ana dansçısı ve eski lideridir.

Kariyer

2017: Yuehua Girls

E:U ilk olarak, birkaç Yuehua kadın stajyerlerin günlük yaşamlarını gösteren “Yuehua Girls” çevrimiçi video dizisi aracılığıyla kamuoyunun karşısına çıktı. Videolar yalnızca Çinli video paylaşım platformu BiliBili üzerinden izlenebiliyordu. E:U, sitede Yuehua Girls altında “Jiwon’s Vlog” başlıklı kendi video serisine sahip olma fırsatı buldu. Dizinin her biri yaklaşık iki dakika uzunluğunda olan dört bölümü vardı.

Yuehua Girls’ün yayınlanmasından kısa bir süre sonra Jiwon, SBS’in Cooking Class adlı programında yer aldı ve burada diğer konuklar için yemek yaptı.

2018: Modellik İlk Çıkışı

Ağustos 2018’de E:U, başka bir Yuehua Entertainment stajyeri ile birlikte STARE Shoes için model olarak ilk çıkışını yaptı.

2019: EVERGLOW’un İlk Çıkışı

24 Şubat 2019’da, Yuehua EVERGLOW’un çıkışını duyurduktan kısa bir süre sonra E:U, Crank in Film videosuyla grubun beşinci üyesi olarak açıklandı. Sadece bir ay sonra, EVERGLOW’un bir parçası olarak Arrival of Everglow single albümü ve albümün başlık parçası Bon Bon Chocolat ile çıkış yaptı.

Kasım 2019’da E:U, STARE Shoes için modelliğe tekrar döndü.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.