BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

BX

BX (Hangul: 비엑스) 5 Mart 1998 doğumlu Koreli rapçi ve dansçıdır. Erkek grubu CIX’in üyesi, ana rapçisi ve lideridir.

Kariyer

2017 Öncesi

YG Entertainment’a katılmadan önce BX, Treasure üyeleri Junkyu ve Doyoung ile birlikte DEF Dance Skool’a katıldı. YG Entertainment’a 2016 yılında Lise 3. sınıftayken (son sınıf) katıldı ve stajyer olarak okula gitti.

2017: MIXNINE

2017 yılında, Treasure üyeleri Hyunsuk ve Junkyu ile birlikte doğum adı Lee Byoung Gon altında hayatta kalma reality şovu MIXNINE’a katıldı. Final bölümünde 9. sırada yer aldı ve çıkış grubunda çıkış yapması gerekiyordu. Ancak, YG çıkışlarını iptal etti.

2018-2019: YG Treasure Box

2018 yılında YG Entertainment’ın hayatta kalma şovu YG Treasure Box’a doğum adıyla katıldı. Seunghun, Lee Midam, Treasure üyeleri Hyunsuk, Junkyu, Yedam ve Doyoung ile birlikte A Takımının bir üyesiydi. Final bölümünde elendi ve kısa süre sonra Seunghun ile birlikte YG Entertainment’tan ayrıldı.

2019-Günümüz: CIX

YG Treasure Box sona erdikten ve YG’den ayrıldıktan sonra Seunghun ile birlikte C9 Entertainment’a katıldı. 2 Nisan 2019 tarihinde. CIX’in resmi Instagram ve Twitter hesapları BX’i CIX’in bir üyesi olarak duyurdu. Kendisi tanıtılan beşinci ve son üye oldu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.