BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Wooyoung

Wooyoung (Hangul: 우영) 26 Kasım 1999’da doğdu, Güney Koreli erkek grubu ATEEZ’in dansçısı ve vokalisti.

2017 öncesi

Wooyoung, KQ Entertainment ile anlaşmadan önce, 2014’te stajyer olarak BigHit Music’e (daha sonra “BigHit Entertainment” olarak adlandırıldı) imza attı. Orada, diğer üye Yeosang ile tanıştı. 2017’den önce Yeosang, BigHit’ten ayrıldı. Yeosang ile yakın arkadaş olduğu için Wooyoung BigHit ile bağlarını kopardı ve KQ grubuna Yeosang’la katıldı.

2017: MIXNINE

Ekim 2017’de, KQ Entertainment’tan stajyerler, hayatta kalma realite şovu MIXNINE için seçmelere katıldı. Wooyoung, seçmeleri geçen dört kişiden biridir. MIXNINE Just Dance gösterisinde 57. sırada yer aldı ancak yedinci bölümde elendi. Son sıralaması 132 numara.

2018: KQ Fellaz, ATEEZ’de İlk Çıkış Yaptı

Çıkış yapmadan önce, Wooyoung, KQ altında stajyerlerden oluşan bir ön-çıkış ekibi olan “KQ Fellaz”ın bir parçası olarak tanıtıldı. 24 Ekim 2018’de Wooyoung, “Treasure” ve “Pirate King” başlık parçalarıyla ATEEZ üyesi olarak çıkış yaptı. Grupta performans ve vokal pozisyonlarını elinde tutuyor.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.