BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Choa

Choa (초아) Great M Entertainment altında Güney Koreli bir şarkıcıdır. AOA kız grubunun ve alt birimi AOA Black’in eski bir üyesidir.Solo çıkışını 9 Nisan 2022’de dijital single ile yaptı.

2012-2017: AOA, AOA Siyah

9 Ağustos 2012’de “Angels’ Story” single albümü ile kız grubu AOA’nın bir üyesi olarak çıkış yaptı.

26 Temmuz 2013’te AOA’nın ilk alt birimi olan AOA Black’te “Moya” adlı dijital single ile çıkış yaptı.

30 Haziran 2017’de sağlık sorunları nedeniyle gruptan ayrıldığı açıklandı. 13 Mayıs 2019’da FNC Entertainment’tan da ayrıldığı açıklandı.

2020: Dönüş

7 Ağustos’ta SPOTV News tarafından Choa’nın 3 yıl aradan sonra eğlence sektörüne geri döneceği ve solo sanatçı olarak geri dönüşünü gerçekleştirmek amacıyla ajanslarla anlaşmayı görüşmek üzere eğlence sektörü temsilcileriyle bir araya geldiği bildirildi. Aynı gün, KBS 2TV Choa’nın 11 Ağustos’ta yayınlanacak olan To All the Guys Who Loved Me OST’a “I’m Here” şarkısıyla katılacağını doğruladı.

Bir eğlence sektörü yetkilisinin 21 Ağustos 2020’de yaptığı açıklamaya göre Choa, FNC Entertainment’ın kurucu üyesi ve genel müdürü olan Kim Young Sun tarafından kurulan yeni bir ajans olan Great M Entertainment’a geçti.

2022: Solo çıkış

JTBC News 31 Mart 2022’de Choa’nın Nisan ayında bir single ile solo çıkışını yapacağını bildirdi. Kısa süre sonra, Great M Entertainment’tan bir temsilci raporu doğruladı. Ertesi gün, şirketin Instagram’ında Choa’nın 9 Nisan 2022’de “Yesterday” adlı dijital single ile solo çıkışını yapacağını duyuran bir teaser fotoğraf yayınlandı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.