BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Suhyun

Lee Su Hyun (이수현) YG Entertainment altında Güney Koreli bir şarkıcıdır. AKMU (Akdong Musician) kardeş ikilisinin ana vokalistidir. Ayrıca “Hi Suhyun” proje ikilisinin bir parçasıdır.

Hayatı

Lee Su-hyun (Hangul:이수현) Gyeonggi-do, Güney Kore’de doğdu ve şu anda sadece 22 yaşında. Misyoner ebeveynleri nedeniyle sırasıyla 10 ve 13 Koreli yaşlarında Moğolistan’a taşındı.

K-pop sanatçısı ayrıca, çocukken kardeşiyle birlikte doğayı keşfetmeyi çok sevdiğini söyledi. Ayrıca, hem Lee hem de Chanhyuk’un ailelerindeki mali istikrarsızlık nedeniyle herhangi bir okula gidemediklerini de sözlerine ekledi.

Ancak evde eğitim görerek gerekli eğitimi almışlar. Güney Koreli sanatçı daha sonra UMBK okuluna da devam etmiş ancak eğitimini tamamlayamadan okulu bırakmış. Dolayısıyla Suhyun’un akademik bir derecesi olmadığını ancak çok yetenekli olduğunu söylenebilir.

Müzik Kariyeri

Lee profesyonel şarkıcılık kariyerine erkek kardeşiyle birlikte Nisan 2014’te Play adlı stüdyo albümüyle başladı. Albüm, 200%, Give Love ve Melted olmak üzere üç öncü single’dan oluşuyordu. Ancak, bundan önce kardeşler AKMU olarak SBS’in K-pop Star 2 seçmelerine de katılmışlardı. Yarışmayı kazandılar ve YG Entertainment onları üyeleri olarak imzaladı.

Bundan sonra, etiket arkadaşı Lee Hi ile Hi Suhyun adlı bir alt birim kurdu ve Bobby ve iKon’un yer aldığı I’m Different adlı dijital bir single yayınladılar. Single dünya çapında pek çok kişi tarafından sevildi ve kısa sürede tüm yerel listelerde zirveye yerleşti.

Sanatçı kariyeri boyunca aşağıdakiler gibi birçok şarkı besteledi ve yayınladı:

-In Your Time
-ALIEN
-Aşk ve Acı
-Senden Aşk İstemedim
-Sori
-KIRMIZI HALI
-Ice Caffe
-Happening
-How People Move ve çok daha fazlası.
Lee Sunhyun ayrıca Toy ve Kin Eana gibi birçok sanatçıyla işbirliği yaparak Goodbye Sun, Goodbye Moon ve Love Me Love You gibi dinlenme rekorları kıran şarkılar besteledi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.