BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Raina

Sahne adı Raina (레이나) olarak bilinen Oh Hye-rin Koreli bir Pop şarkıcısıdır. After School kız grubunun ve alt birimleri Unit ver. 2, A.S. BLUE ve Orange Caramel’in üyesiydi.

Çıkıştan Önce

Raina, Pledis Entertainment’a katılmadan önce JYP Entertainment stajyeriydi. Çıkış yapmadan önce Raina, bir Kore kafesi olan The Coffee Bean & Tea Leaf’te baristaydı. Ayrıca daha önce Mnet’in Superstar K seçmelerine katıldı ve SM Academy’de öğrenciydi.

Raina, Güney Kore’deki diğer idol kız grupları arasında en iyi vokalistlerden biri olarak kabul ediliyor.

2009

Raina, Gaon Chart’ta 1 numaraya ulaşan ve SBS Inkigayo’da “üçlü taç” kazanan ikinci single’ları Çünkü You’nun yayınlanması için grupla resmi olarak çıkış yaptı.

2010-2012

After School alt grubu Orange Caramel ile 18 Haziran 2010’da KBS Music Bank’te “Magic Girl” şarkısıyla çıkış yaptı.

Şubat 2012’de “My Shining Girl” OST’si için ilk solo single’ını yayınladı. Raina, Orange Caramel’in “Still…” ve “Standing in This Place” şarkılarının sözlerini yazdı. Raina ayrıca After School’un “Love Love Love” ve “Timeless” şarkılarının sözlerini yazdı.

2014

Mayıs 2014’te Raina’nın San E ile birlikte A Midsummer Night’s Sweetness adlı bir düet yayınlayacağı açıklandı. İşbirliği, yayınlandıktan kısa bir süre sonra Güney Kore’deki tüm büyük müzik listelerinde zirveye yerleşti.

28 Eylül’de Raina’nın 8 Ekim’de solo single Reset yayınlayacağı açıklandı.

2015

18 Ağustos’ta Raina, Allday Allnight adlı parçada yer aldı.

22 Kasım 2015’te Raina, 24 Kasım 2015’te yayınlanan “I Don’t Know” single’ı ile geri döneceğini açıkladı, ayrıca şarkıyı da besteledi.

2016

16 Haziran’da Pledis, San E ile ikince ortak single’ı olan “Sugar and Me” şarkısını yayınladı.

2017

5 Haziran 2017’de Raina, MBC draması “Lookout” için “When Rain Falls” isimli 3. OST’sini yayınladı. Eski After School üyesi E-young şarkı sözü yazma, besteleme ve düzenlemesine yardım etti.

25 Temmuz Kore saatine göre gece yarısı, Raina’nın yeni solo single albümü için bir teaser görüntüsü yayınlandı. Single, 31 Temmuz’da saat 18.00’de çıktı. KST. Yeni single albümünde, NU’EST üyesi Aron, Pledis Entertainment’ın plak şirketi arkadaşı Aron’un yer aldığı başlık şarkısı “Loop” da dahil olmak üzere toplam üç şarkı var.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.