BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

tripleS

Genel Bilgiler

tripleS (트리플에스), MODHAUS altında 16 üyeli (Kim Yooyeon, Mayu, Xinyu, Kim Nakyoung, Park Sohyun, Seo Dahyun, Nien, Yoon Seoyeon, Kotone, Kim Chaeyeon, Gong Yubin, Lee Jiwoo, Kaede, Jeong Hyerin, Kim Soomin ve Kwak Yeonji ) bir kız grubudur. Mayıs 2022’de başlayan ve üyelerin her birinin zamanla ortaya çıktığı bir ön çıkış projesi aracılığıyla halka tanıtıldılar. Assemble mini albümüyle 13 Şubat 2023’te çıkış yaptılar.

19 Temmuz 2023 itibariyle 24 üyeden 16’sı belli oldu.

Dünyanın ilk merkezi olmayan K-pop idol grubu olmayı hedefliyorlar. Üyeler grup, alt birim ve solo aktiviteler arasında dönüşümlü olarak hareket edecek, hayranlar tarafından seçilecek ve “Objekts” adı verilen NFT fotoğraf kartları aracılığıyla alt birimlere ve içeriğe karar vermek gibi gruba katılabilecek ve grupla iletişim kurabilecekler. Grubun konsepti, üyelerin “S” özel yeteneğine sahip olması ve “Boyut” aracılığıyla güçlerini birleştirip yeteneklerini göstermeleri ve her sezon yeni konseptlerle yeniden yaratılacak olmalarıdır.

Çıkış öncesi

18 Şubat 2022’de MODHAUS, CEO Jaden Jeong liderliğinde dünyanın ilk “hayran katılımlı kız grubunu” kuracaklarını ve grubun yılın ilk yarısında çıkış yapacağını duyurdu.

4 Nisan 2022’de şirket, Twitter hesaplarını açarak ve “tripleS 트리플에스 : thesis” başlıklı bir tanıtım videosu yayınlayarak yeni kız gruplarının adının “tripleS” olacağını duyurdu. 28 Nisan 2022’de tripleS resmi web sitesini ve Discord’u açtı.

1 Mayıs 2022’de grubun ilk üyesi Yoon Seoyeon’u açıkladılar. Bunu 17 Mayıs’ta Jeong Hyerin, 1 Haziran’da Lee Jiwoo, 22 Haziran’da Kim Chaeyeon, 11 Temmuz’da Kim Yooyeon, 8 Ağustos’ta Kim Soomin, 22 Ağustos’ta Kim Nakyoung, ve 9 Eylül’de Gong Yubin takip etti.

16 Eylül’de, hayranların hangi üyenin hangi alt birimde yer alacağına oy verebilecekleri ‘Grand Gravity’ zaman tablosu etkinliğini duyurdular: Acid Angel from Asia veya +(KR)ystal Eyes.

9 Kasım’da grubun dokuzuncu üyesi Kaede‘yi açıkladılar.

26 Kasım’da MODHAUS, tripleS’in 2023’ün başlarında 10 üyeli bir birim olarak çıkış yapacağını duyurdu. Hayranlar ayrıca (sekiz şarkı arasından) hangi şarkının ilk albümlerinin başlık parçası olacağına oy verebileceklerdi.

3 Aralık’ta Seo Dahyun grubun 10. üyesi olarak açıklandı.

2023: Assemble ile çıkış, fandom adı, yeni alt birimler

2 Ocak 2023’te Kotone grubun 11. üyesi olarak açıklandı, onu 18 Ocak’ta Kwak Yeonji, 20 Mart’ta Nien, 14 Nisan’da Park Sohyun, 2 Temmuz’da Xinyu, ve 19 Temmuz’da Mayu izledi.

18 Ocak’ta, grubun 13 Şubat’ta Assemble adlı mini albümle çıkış yapacağı açıklandı. Albüm, açıklanan ilk 10 üyeyi içeriyor ve alt birliğin yılın ilerleyen zamanlarında yapacağı +(KR)ystal Eyes çıkışından önce yayınlandı.

10 Nisan’da fandom adının WAV olduğu açıklandı.

20 Nisan’da, bir sonraki iki alt birim olan EVOLution ve LOVElution’ın üyelerini belirlemek üzere 21-30 Nisan tarihleri arasında Fourth Gravity etkinliğinin gerçekleştirileceği duyuruldu.

1 Haziran’da MODHAUS, 6 Haziran 2023’te “Acid Eyes ” single’ı ile yeni bir alt birim olan ACID EYES’i piyasaya süreceklerini duyurdu.

tripleS Grubu Hakkındaki Diğer Bilgiler

tripleS ÜyeleriPozisyonlarıYaşlarıBurçları
Kim YooyeonGrubun Yüzü22Kova
Mayu21Boğa
Xinyu21İkizler
Kim NakyoungVokalist20Terazi
Park SohyunDansçı20Terazi
Seo DahyunAna Vokalist20Oğlak
NienRapçi20İkizler
Yoon SeoyeonVokalist19Aslan
KotoneRapçi19Balık
Kim ChaeyeonVokalist18Yay
Gong YubinAna Dansçı18Kova
Lee JiwooAna Vokalist17Akrep
KaedeDansçı Vokalist17Yay
Jeong HyerinAna Dansçı16Koç
Kim SoominVokalist15Terazi
Kwak YeonjiMaknae15Oğlak

Künye

Grup Adı: tripleS
Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket:  MODHAUS
Çıkış tarihi: 13 Şubat 2023
Lider:
En büyük üyesi: Kim Yooyeon
En küçük üyesi: Kwak Yeonji

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.