BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

OH MY GIRL

Genel Bilgiler

Oh My Girl, WM Entertainment tarafından kurulan altı üyeli Güney Koreli bir kız grubudur. Başlangıçta sekiz üyeli olan gruptan JinE sağlık sorunları nedeniyle Ekim 2017’de, Jiho ise sözleşmesinin sona ermesinin ardından Mayıs 2022’de ayrıldı.

Oh My Girl, etiket arkadaşı grup B1A4’ün kardeş grubu olarak tanıtıldı. 20 Nisan 2015’te Oh My Girl, “Cupid” adlı parçanın yer aldığı “Oh My Girl” ile çıkışını yaptı.

20 ve 21 Ağustos 2016 tarihlerinde Oh My Girl “Summer Fairy Tales” başlıklı ilk solo konserini gerçekleştirdi. Biletler üç dakika içinde tükenerek çaylak bir grup için en hızlı tükenen konser rekorunu kırdı.

23 Aralık’ta Oh My Girl, 9 Ocak’ta beşinci mini albümleri “Secret Garden” ile geri dönüşlerini duyurdu. Oh My Girl “Oh My Girl’ün Gizli Bahçesi” başlıklı bir mini konser düzenledi. 3,000 bilet iki dakika içinde tükendi.

30 Ekim 2017’de WM Entertainment, devam eden sağlık sorunları nedeniyle JinE’nin şirketle olan sözleşmesinin feshedildiğini ve resmi olarak gruptan ayrıldığını doğruladı.

23 Ocak 2018’de Oh My Girl, The Show’daki ilk müzik programını ve 24 Ocak 2018’de Show Champion’daki ikinci müzik programını “Secret Garden” ile kazandı.

Ağustos 2019’da grubun Queendom’a katılacağı doğrulandı. Final bölümünde, tüm program için 1. ikincilikle bitirdiler.

9 Mayıs 2022’de WM Entertainment, JIHO’nun kendileriyle olan özel sözleşmesi sona erdikten sonra gruptan ayrılacağını doğruladı. Oh My Girl altı üyeli bir grup olarak tanıtım yapmaya devam etti.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: WM Entertainment
Çıkış tarihi: 21 Nisan 2015
Lider: Hyojung
Fandom adı: Miracle
Resmi rengi: Pantone 230c, Pantone 304c,Pantone 461u
Çıkıştan ilk birinciliğe: 1008 gün
En büyük üyesi: Hyojung
En küçük üyesi: Arin
Eski üyeler: Jiho , JinE

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.