BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Crayon Pop

Genel Bilgiler

Crayon Pop (크레용팝), Chrome Entertainment altında Güney Koreli bir kız grubuydu. Crayon Pop 5 üyeden oluşuyordu: Geummi, Ellin, Choa, Way ve Soyul. Grup 18 Temmuz 2012’de Mnet’in M! Countdown’daki “Saturday Night” performansıyla çıkış yaptı.

31 Mayıs 2017 tarihinde Soyul’un Crayon Pop’tan ayrıldığı açıklandı. 25 Eylül 2017’de Gummi, Climax Entertainment ile bir kontrat imzaladı. Yılın ilerleyen günlerinde Chrome Entertainment dağılma söylentilerini yalanlayarak, üyelerin oyunculuk kariyeri gibi ek projeler için başka şirketlerle anlaşsalar bile, hala bir grup olarak çalışma planları olduğunu söyledi. Grup 2016 yılından beri ara vermişti.

31 Mayıs 2017’de Geummi, Ellin, Choa ve Way’in Crayon Pop olarak tanıtım yapmak üzere Chrome Entertainment altında münhasır olmayan bir sözleşme imzaladıkları, ancak solo kariyerlerinin başka şirketler tarafından yönetileceği duyuruldu. Açıklamada ayrıca, üyelerin solo kariyerleri üzerinde çalışırken grubun süresiz bir ara vereceği belirtildi. Soyul’un yeni ailesine odaklanmak için Crayon Pop’tan ayrıldığını da açıklandı. 22 Aralık 2019’da Soyul, Choa ve Geummi Way’in YouTube kanalında eski Crayon Pop videolarına tepki videosu çektiler.

Künye

Şu anki durumu: Ara verdi
Bağlı olduğu şirket: Chrome Entertainment
Çıkış tarihi: 14 Şubat 2010
Lider: Gummi
Fandom adı: Sketchbook
Resmi rengi: Elma Yeşili
Çıkıştan ilk birinciliğe: 408 gün
En büyük üyesi: Gummi
En küçük üyesi: Way
Eski üyeler: Soyul

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.