BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Cherry Bullet

Genel Bilgiler

Cherry Bullet, Güney Kore’den FNC W tarafından kurulan yedi üyeli bir kız grubudur. Grup, 21 Ocak 2019’da ilk single albümleri “Let’s Play Cherry Bullet” ile çıkış yaptı. Cherry Bullet adı, grubun hem sevimli hem de enerjik olma imajını yansıtan kiraz ve mermi kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.


Cherry Bullet Üyeleri

Grup Haeyoon, Yuju, Bora, Jiwon, Remi, Chaerin ve May olmak üzere yedi üyeden oluşuyor. Başlangıçta grubun on üyesi vardı, ancak üç üye – Mirae, Kokoro ve Linlin – Aralık 2019’da gruptan ayrıldı.

Cherry Bullet’in Tarihçesi

Kasım 2018’de Cherry Bullet, grubu ve üyelerini izleyicilere tanıtmayı amaçlayan “Channel, Cherry Bullet” adlı reality şovunu Mnet’te yayınladı. Ocak 2019’da “Q&A” adlı şarkının ve “VIOLET” ve “Stick Out” adlı iki parçanın yer aldığı ilk single albümleri “Let’s Play Cherry Bullet“ı yayınladı.

Grup, Mayıs 2019’da yayınlanan “Really Really” adlı parçanın yer aldığı ikinci single albümleri “LOVE ADVENTURE” da dahil olmak üzere yeni müzikler yayınlamaya devam etti. Şubat 2020’de ilk dijital single’ları “Hands Up“ı ve ardından Ağustos 2020’de ikinci dijital single’ları “Aloha Oe“yi yayınladı. Grup ayrıca 21 Ocak 2020 tarihinde beş şarkıdan oluşan ilk mini albümleri Cherry Rush‘ı çıkardı.  Cherry Bullet’ın ikinci mini albümü olan Cherry Wish, “Love In Space” parçasıyla 2 Mart 2022’de yayımlanmıştır.

Grup üyelerinden Haeyoon ilk olarak 2018 yılında yayınlanan P48 (Produce 48) yarışmasında görünmüştür. 2021 yılında ise grubun üç üyesi (Jiwon, Bora ve May) yarıştığı Mnet hayatta kalma programı “Girls Planet 999” gibi çeşitli etkinliklere katılmış, ancak, sonunda programdan elenmişlerdir. Şu anda da sanal kız grubu oluşturmak için düzenlenen “Girls Reverse” adlı programda üyelerden Haeyoon ve Bora yer almaktadır.

Cherry Bullet Fandom Adı

Cherry Bullet’in fandom adı Lullet (Korece: 룰렛) olup “bullet” ve “roulette” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Bu isim, grubun hayranlarına heyecan ve neşe getirebilecek öngörülemez cazibesini temsil ediyor.

Cherry Bullet’in Yaklaşan Albümleri

Cherry Bullet’in ikinci mini albümü “Cherry Wish” 2 Mart 2022’de yayınlandı ve üçüncü mini albümleri “Cherry Dash “in 7 Mart 2023’te yayınlanması planlanıyor.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: FNC Entertainment
Çıkış tarihi: 21 Ocak 2019
Lider: Haeyoon
Fandom adı: Lullet
En büyük üyesi: Haeyoon
En küçük üyesi: May
Eski üyeler: Mirae, Kokoro ve Linlin

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.