BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

BOYNEXTDOOR

Genel Bilgiler

BOYNEXTDOOR (보이넥스트도어) KOZ Entertainment altında altı üyeli (Sungho, Riwoo, Jaehyun, Taesan, Leehan, Woonhak) bir erkek grubudur. İlk çıkışlarını 30 Mayıs 2023’te “Who!” adlı single albümleriyle yaptılar.

Grup adı “BOYNEXTDOOR”, tıpkı “yandaki çocuklar” anlamında olduğu gibi, rahat ve rahat bir şekilde yaklaşacakları anlamına gelir. Grup, dinleyicilerle fikir birliği oluşturmak için yaşıtlarının ilişki kurabileceği günlük hikayeleri dürüst müzikle ifade etmek istiyor.

Çıkış öncesi

3 Ocak 2022’de KOZ, HYBE Label’ın YouTube kanalında yeni erkek grupları için seçmeler düzenlediklerini duyurdu.

KOZ, 15 Haziran’da ‘KOZ Teen Rapper Audition’ adlı bir genç rapçi seçmesi başlattı. Ayrıca grubun 2023 yılında çıkış yapacağı da açıklandı.

Zico, 4 Ağustos’ta SBS Power FM’de Two O’Clock Escape Cultwo Show’a konuk oldu ve ajansın yeni erkek grubunun hip-hop olmayacağını, çünkü belirli bir türle sınırlı olmayan bir grup oluşturmak istediklerini açıkladı.

28 Şubat 2023 tarihinde SPOTV News, grubun Mayıs ayında çıkış yapacağını bildirdi. KOZ Entertainment, yılın ilk yarısında çıkış yapmalarının beklenmesine rağmen kesin tarihin henüz teyit edilmediğini duyurdu.

2023: “Who!” ile çıkış

3 Nisan’da KOZ Entertainment resmi web sitesi üzerinden 56 günlük bir geri sayım başlattı. 4 Nisan’da KOZ yeni erkek gruplarının 30 Mayıs 2023’te çıkış yapmaya hazırlandığını doğruladı.

17 Nisan’da grubun logo hareketi HYBE Labels YouTube kanalı aracılığıyla yayınlandı ve adının BOYNEXTDOOR olacağı açıklandı. Aynı gün grubun sosyal ağları açıldı. Saatler sonra grubun altı üyesi olacağı doğrulandı. 1 Mayıs’ta KOZ Entertainment grubun çıkışı için geri sayımı başlattı.

3 Mayıs’ta grubun “Who!” başlıklı ilk single albümüyle çıkış yapacağı duyuruldu. 5 Mayıs’ta grubun altı üyesinin isimleri sosyal ağları aracılığıyla açıklandı.

13 Temmuz’da KOZ Entertainment, BOYNEXTDOOR’un ilk geri dönüşüne hazırlandığını ve Eylül ayında piyasaya sürmeyi hedeflediğini doğruladı. 7 Ağustos’ta, 4 Eylül’de Why… başlıklı ilk EP’lerini yayınlayacakları duyuruldu.

BOYNEXTDOOR Bilgileri
BOYNEXTDOOR ÜyeleriPozisyonlarıYaşlarıBurçları
SunghoVokalist19Başak
RiwooDansçı, Vokalist
19Terazi
JaehyunLider, Rapçi, Vokalist19Yay
TaesanRapçi, Vokalist19Aslan
LeehanVokalist18Terazi
WoonhakVokalist, Maknae16Yay

Künye

Grup Adı: BOYNEXTDOOR
Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket:  KOZ Entertainment
Çıkış tarihi: 30 Mayıs 2023
Lider: Jaehyun
En büyük üyesi: Sungho
En küçük üyesi: Woonhak

BOYNEXTDOOR INSTAGRAM – https://www.instagram.com/BOYNEXTDOOR_official/

BOYNEXTDOOR TWITTER – https://twitter.com/BOYNEXTDOOR_KOZ

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.