BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

B.A.P

Genel Bilgiler

B.A.P (비에이피; Best Absolute Perfect) TS Entertainment altında 6 üyeli bir erkek grubuydu. Grup başlangıçta 6 üyeden oluşuyordu: Bang Yongguk, Jung Daehyun, Yoo Youngjae, Kim Himchan, Moon Jong-up ve Choi Zelo. Grup 26 Ocak 2012 tarihinde TS Entertainment bünyesinde çıkış yaptı. 23 Ağustos 2018 tarihinde Yongguk’un TS Entertainment ile olan sözleşmesinin sona erdiği ve grubun sözleşmeleri sona erene kadar 5 üye olarak devam edeceği açıklandı. Zelo’nun kontratı 2 Aralık 2018’de sona erdi ve o da yenilememe kararı aldı. 18 Şubat 2019 itibariyle kalan tüm üyelerin sözleşmeleri feshedildi ve grup dağıldı.

İlk çıkışları halk tarafından çok iyi karşılandı ve onları sadece Kore’de değil Koreli hayranlar arasında da en popüler çaylak gruplarından biri haline getirdi. Ancak, şirketleriyle yaşadıkları bir anlaşmazlık nedeniyle, grup sözleşmelerinin tamamen geçersiz kılınması için mücadele etti ve bir yıldan fazla bir süre ara vermekten başka çareleri kalmadı. 2015 yılında her iki taraf da bir anlaşmaya vardı ve grup “Matrix” EP’si ile aradan çıktı. Grup, her bir üyenin sözleşmesi nihayet sona erene kadar tanıtım yapmaya devam etti.

Künye

Şu anki durumu: Dağıldı
Bağlı olduğu şirket: TS Entertainment
Çıkış tarihi: 1 Mayıs 2013
Lider: Yongguk
Fandom adı: Baby
Resmi rengi:  Spring Green
Çıkıştan ilk birinciliğe: 748 gün
En büyük üyesi: Yongguk
En küçük üyesi: Zelo

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.