BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

Yoo Ah In, yapılan kokain ve ketamin testlerinde pozitif çıktı

1 dakika okuma süresi
yoo ah in uyuşturucu pozitif çıktı

Son haberlere göre Yoo Ah In‘in hem kokain hem de ketamin testinin pozitif çıktığı bildirildi.

1 Mart tarihinde TV Chosun’da yayınlanan “News 9” programı, aktörün saçından alınan örnekte marihuana ve propofol testlerinin yanı sıra kokain ve ketamin uyuşturucu testlerinin de pozitif çıktığını bildirdi.

Geçtiğimiz ay Kore polisi, Yoo Ah In’i yasa dışı propofol kullanımı şüphesiyle soruşturmaya başladı. Daha sonrasında 2021’den bu yana Yoo Ah In’e yasa dışı olarak ilacı uyguladığından şüphelenilen Seul’deki çeşitli doktor muayenehanelerinde ve kliniklerde arama ve el koyma işlemi gerçekleştirdi.

Soruşturmanın bir parçası olarak Yoo Ah In’e 5 Şubat’ta hem idrar testi hem de saç testi yapıldı. İdrar örneğinde Güney Kore’de eğlence amaçlı kullanımı yasa dışı olan marihuana pozitif çıktı.

Kısa bir süre sonra Ulusal Adli Tıp Servisi, Yoo Ah In’in saç testinin sonuçlarını Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’nın uyuşturucu araştırma birimine gönderdi ve daha önce bildirildiği üzere, sonuçlar Yoo Ah In’in propofol testinin pozitif çıktığını gösterdi.

Ancak TV Chosun’un haberine göre, sonuçlar Yoo Ah In’in hem kokain hem de ketamin kullandığını da gösterdi.

Polis şu anda aktörün uyuşturucu kullanımının bir alışkanlık olup olmadığını öğrenmek için ketamin reçete kayıtlarını kontrol etme sürecinde ve bildirildiğine göre Yoo Ah In’i önümüzdeki hafta başlarında şüpheli olarak sorgulamak için geri çağırmayı planlıyorlar.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

  İlgili İçerikler
  HaberK-Fandom Özel

  Dokdo ve Barış

  3 dakika okuma süresi
  Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
  HaberK-Pop

  Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

  1 dakika okuma süresi
  Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
  HaberK-Drama

  Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

  2 dakika okuma süresi
  tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

  Giriş yap

  Kayıt ol

  Şifre sıfırla

  Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.