BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

TWICE Kaliforniya’daki SoFi Stadyumu’nda tüm biletlerini satan ilk kız grubu oldu

1 dakika okuma süresi

TWICE Kaliforniya’daki SoFi Stadyumu‘nda vereceği konserle kız grubu tarihine geçti!

Geçtiğimiz yıl TWICE, “III” dünya turnesi kapsamında Los Angeles‘taki Banc of California Stadyumu‘nda verdiği konserle tüm biletleri satarak Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir stadyum konseri veren tarihteki ilk –ve BTS’in ardından toplamda sadece ikinci– kadın K-pop sanatçısı oldu.

Bu başarıya ek olarak TWICE, herhangi bir ülkeden (sadece K-pop kız grupları değil) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir NFL Stadyumu’nda ana sanatçı olarak sahne alan ilk kadın grup olmak üzere. Bu yaz, “READY TO BE” dünya turnesinin ABD ayağı kapsamında, MetLife Stadyumu ve SoFi Stadyumu‘nda konser veren ilk kız grubu olacaklar.

Bilet ön satışlarının yerel saatle 22 Mart’ta açılmasının hemen ardından TWICE‘ın 10 Haziran’da SoFi Stadyumu‘nda vereceği konserin biletleri tükendi ve TWICE resmi olarak stadyum biletlerinin tamamını satan ilk kız grubu olmanın yanı sıra bu başarıyı elde eden ikinci K-pop sanatçısı oldu (BTS’in ardından bir kez daha).

Bununla birlikte, SoFi Stadyumu konseri TWICE’ın ön satışlarının ilk gününde biletleri tükenen tek konseri değildi: Kuzey Amerika ve Avustralya‘daki birçok konserin biletleri göz açıp kapayıncaya kadar tükendikten sonra, TWICE ertesi gün altı farklı şehir için ek konserler ekledi. (Tüm yeni tarihlerine buradan göz atabilirsiniz).

TWICE ayrıca kısa bir süre önce, son mini albümleri “READY TO BE” yayınlandığı ilk hafta 145.500 saf albüm satışı (ve 153.000 eşdeğer albüm birimi) ile tarihteki herhangi bir kadın K-pop sanatçısının en büyük ABD satış haftası rekorunu kırdı.

TWICE’ı bir başka tarihi başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.