BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

SEVENTEEN ‘FML’ ile K-Pop tarihinde elde edilen en yüksek stok ön sipariş rekorunu kırdı

1 dakika okuma süresi

SEVENTEEN yaklaşan albümleri “FML” ile şimdiden tarih yazıyor!

PLEDIS Entertainment 23 Nisan’da SEVENTEEN’in 4.64 milyon stok ön siparişini aşarak yeni bir K-pop rekoru kırdığını duyurdu. Bu rakam SEVENTEEN’in dördüncü stüdyo albümü “Face the Sun” ile kırdığı 2,067,769 adetlik önceki ilk hafta satış rekorunu aşmakla kalmıyor, aynı zamanda K-pop tarihinde elde edilen en yüksek stok ön sipariş sayısına ulaşıyor.

Stok ön sipariş sayısı, bir albümün yayınlanmasından önce üretilen albüm stoğu miktarıdır. Bu rakam, hayranlar tarafından kaç albümün ön sipariş edildiği de dahil olmak üzere çeşitli faktörler kullanılarak hesaplanan tahmini taleptir.

Daha önce SEVENTEEN’in albüm distribütörü YG PLUS, grubun sadece üç gün içinde 2,18 milyon stok ön siparişini aşarak kişisel rekorunu kırdığını doğrulamıştı. 13 Nisan’da SEVENTEEN’in 4 milyon stok ön siparişini aştığı ve 2020’de dördüncü stüdyo albümleri “Map of the Soul: 7” ile BTS’in ardından tarihte 4 milyon stok ön siparişini aşan ikinci sanatçı olduğu da açıklandı.

SEVENTEEN 10. mini albümleri “FML” ile 24 Nisan’da “Super” ve “F*ck My Life” adlı iki parçayla geri dönmeye hazırlanıyor.

SEVENTEEN’i bu tarihi başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.