BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Le Sserafim milyon satan isimler arasına girdi… ‘ANTIFRAGILE’ satışları 1 milyon kopyayı aştı

1 dakika okuma süresi

LE SSERAFIM çıkışlarından bu yana ilk ‘Milyon Satan‘ albümlerine imza attı.

Circle Chart‘ın raporuna göre, Le Sserafim‘in (Kim Chae-won, Sakura, Heo Yun-jin, Kazuha, Hong Eun-chae) geçen yıl Ekim ayında yayınlanan 2. mini albümü ‘ANTIFRAGILE‘ şimdiye kadar toplam 1,038,08 kopya satışa ulaştı. Bu sayede Le Sserafim, çıkışının üzerinden bir yıl geçmeden bir milyonluk satış rakamına erişti.

ANTIFRAGILE‘ sadece yayınlandığı ilk hafta 630.000‘den fazla kopya sattı. Ayrıca, ABD Billboard‘un ana albüm listesi olan ‘Billboard 200‘e (5 Kasım 2022 itibariyle) 14 numaradan girerek bir K-pop kız grubunun tarihindeki en kısa sürede listeye girme rekorunu kırdılar. Bu, 4. nesil kız grubunun ‘Billboard 200‘ çıkış sıralamaları arasındaki en yüksek puana karşılık geliyor.

Grubun aynı adı taşıyan şarkısı da küresel müzik listelerindeki uzun soluklu başarısını sürdürüyor. ANTIFRAGILE ABD Billboard listesine 19 hafta üst üste girdi ve dünyanın en büyük online müzik dinleme platformu Spotify‘ın küresel ‘Haftalık En İyi Şarkı‘ listesinde 18 hafta üst üste yer aldı. Kore’nin en büyük müzik sitesi Melon’da ise 19 hafta üst üste ‘Top 10‘de yer alarak tartışmasız zirvedeki yerini korudu.

Ayrıca, Le Sserafim’in 18 ve 19’unda Seul’de Olimpiyat Salonu‘nda düzenlenecek olan ilk solo hayran buluşmasında, arkada yer alan koltuklar da dahil olmak üzere tüm koltuklar büyük bir hızla tükendi.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.